18 березня 2014, 16:22

Огляд змін до Податкового кодексу України

Щодо обліку та реєстрації платників податків

Опубліковано в №12 (406)

Андрій Сахнацький
Андрій Сахнацький «Maestro&PartnersLawGroup, ЮК» Адвокат, партнер
Олена Кругова
Олена Кругова «Maestro&PartnersLawGroup, ЮК» Юрист

Верховною Радою України 24.10.2013 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень», положення якого набрали чинності 01.01.2014 року. З прийняттям вищезазначеного Закону до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) було внесено низку суттєвих змін.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Внесено зміни щодо обліку платників податків та їх реєстрації

Так, статтею 298 ПКУ встановлено, що тепер, якщо платник єдиного податку третьої – шостої групи, зареєстрований як платник податку на додану вартість самостійно обирає першу або другу ставку чи групу єдиного податку, встановлену для третьої – шостої групи, яка включає податок на додану вартість до складу єдиного податку, то реєстрація такого платника податку на додану вартість анулюється.

Унаслідок змін до статті 63 ПКУ зникла необхідність подавати повідомлення про об’єкти оподаткування платником податків за місцезнаходженням кожного з таких об’єктів, оскільки платник податків про всі свої об’єкти оподаткування повідомляє тільки за основним місцем обліку.

Виключені норми щодо строків надання інформації від державних реєстраторів до органів Міністерства доходів і зборів України, оскільки вони не відповідають строкам Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», якими керуються у своїй діяльності державні реєстратори – стаття 64 ПКУ.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати