18 березня 2014, 16:37

Податкова перевірка діяльності суб’єктів господарювання

Кейс із практики

Опубліковано в №12 (406)

Віталій Мазур
Віталій Мазур «ЮК «АйЛекс»» керуючий партнер
Ростислав Попович «ЮК «АйЛекс»» Старший партнер

Напевно, на сьогодні вже кожен практикуючий юрист та й навіть керівники підприємств стикалися з роботою наших податкових органів, зокрема з їхньою діяльністю, щодо перевірки суб’єктів господарювання.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Найголовніша проблема під час податкових перевірок саме в тому, що податкові органи здійснюють чимало порушень закону, а законослухняним підприємствам потім доводиться в судовому порядку, власними силами, вказувати на ці порушення, та ще й доводити свою правоту, адже інтерес держави – наповнення бюджету будь-якими засобами та методами. Одне питання, коли за наслідками перевірки податкового органу винесені податкові повідомлення-рішення на незначну суму, і зовсім інше – коли сума дорівнює приблизно 500 млн грн, що майже в 2–2,5 перевищує вартість самого майна підприємства і до того ж ставить під загрозу подальші іноземні інвестиції.

Отже, що ж надалі ми бачимо в роботі наших податкових органів? На той час Державна податкова адміністрація України подає запити про надання інформації № хххх/х/ххх-хххх від 28.02.2011р на підприємство – Дочірнє підприємство «Назва1» (це дочірнє підприємство входить до складу Відкритого акціонерного товариства (ОАО) «Название2», Російська Федерація). У запиті надається перелік інформації, яку потрібно надати, а саме: 1) обсяг вивезення за межі митної території України нафти та нафтопродуктів за 2009 та 2010 роки; 2) обсяг придбання й реалізації нафти та нафтопродуктів на внутрішньому ринку за 2009 рік та 2010 роки; 3) залишки нафти та нафтопродуктів станом на 01.01.2009 р., 01.01.2010 р. та 01.01.2011 р. відповідно, у тому числі тих, що на вказані дати знаходилися на балансових рахунках та на відповідальному зберіганні (із зазначенням власників вказаної продукції). На ці запити підприємство відповідає листом № хх/хххх від 21.03.2011 р., виконуючи всі вимоги вищезгаданого запиту.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати