18 березня 2014, 15:43

Право іноземних громадян на працю в Україні

Окремі аспекти правового регулювання

Опубліковано в №12 (406)

Дмитро Зенкін
Дмитро Зенкін Адвокат, приватна практика

Згідно із статтею 26 Основного Закону України іноземці та особи без громадянства, що перебувають на території Української держави на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов’язки, як і громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України. Одним із таких винятків є трудова діяльність в Україні іноземців та осіб без громадянства (далі – Іноземці).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Насамперед слід звернути увагу на те, що відповідно до вимог статті 1 Закону України «Про правовий статус іноземців і осіб без громадянства» від 22.09.2011 № 3773-VI іноземець – це особа, яка не перебуває у громадянстві України і є громадянином (підданим) іншої держави або держав, а особа без громадянства – особа, яку жодна держава відповідно до свого законодавства не вважає своїм громадянином.

Указаним Законом передбачено, що іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, а також яким надано статус біженця в Україні, мають право працювати на підприємствах, в установах і організаціях або займатися іншою трудовою діяльністю на підставах і в порядку, встановлених для громадян України.

У свою чергу питання працевлаштування іноземців у нашій державі регламентується численними законодавчими нормами. Зокрема, Кодексом законів про працю України передбачено, що трудові відносини іноземних громадян, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях України, регулюються законодавством держави, в якій здійснене працевлаштування (наймання) працівника, та міжнародними договорами України.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати