Судова практика відносно можливості заміни сторони виконавчого провадження шляхом відступлення права вимоги за останній час зазнала еволюційних змін насамперед завдяки новому теоретичному переосмисленню поняття «правонаступництво», що є основною підставою для заміни сторони на стадії виконання судового рішення.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Раніше позиція судів ґрунтувалася на тому, що заміна сторони у виконавчому провадженні може відбуватися лише в рамках процесуального правонаступництва, яке виникає у чітко передбачених законом випадках (реорганізації підприємства, спадкування).
У справах про заміну сторони виконавчого провадження суди виходили з того, що чинне законодавство не надає стягувачеві права уступити виконання судового рішення певній особі, оскільки первісні права виникли в нього внаслідок укладення певного правочину, однак після ухвалення рішення суду, права і обов’язки, які отримують сторони, набувають не цивільно-правового, а публічного характеру.