18 березня 2014, 16:28

Сучасні тенденції: географічна міграція компаній

Навіщо і куди?

Опубліковано в №12 (406)

Максим Барчишин «PROXIMA, ЮК» Молодший юрист

Історія становлення


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Прототипом сучасних офшорних зон є Швейцарія, у якої міська рада Женеви забороняла банкірам повідомляти комусь інформацію про своїх клієнтів без згоди ради. Цей статус був укріплений з прийняттям у 1934 році Закону про банківську таємницю. Крупна офшорна зона виникла також у 30-х роках у Нідерландах. Сам термін «офшор» виник наприкінці 1950-х у Сполучених Штатах Америки з легкої руки журналістів.

Розквіт офшорних юрисдикцій виник в 60-х роках з ростом податків у Великій Британії. Саме британське видання Economist у 1975 році вперше провело журналістське розслідування з приводу уникнення оподаткування шляхом проведення міжнародних трансакцій. Книга «Податкові гавані та їх використання» миттєво стала бестселером. З часом значна кількість колоній Великобританії та її заморських територій стали офшорними юрисдикціями. Такими є найпопулярніші серед українського бізнесу Кіпр, Британські Віргінські острови, Беліз та Сейшели.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
1
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати