18 березня 2014, 15:07

Визнання недійсними правочинів і спростування майнових дій у процедурах банкрутства

Новели вітчизняного законодавства

Опубліковано в №12 (406)

Віталій Кулинич
Віталій Кулинич «Asters» старший юрист

Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у новій редакції, яка набрала чинності з 19 січня 2013 року (далі – Закон про банкрутство), містить низку норм, якими регулюється питання про визнання недійсними правочинів та спростування майнових дій у процедурах банкрутства. Переважно такі норми є новелами для українського законодавства.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У цій статті проводиться системний аналіз таких норм, а також аналізується їх співвідношення із загальними нормами про визнання правочинів недійсними.

 

Визнання недійсними правочинів (договорів) і спростування майнових дій з підстав, передбачених статтею 20 Закону про банкрутство

Під час такого аналізу насамперед варто спинитися на ст. 20 Закону про банкрутство, в якій закріплено більшість норм, що регулюють визнання недійсними правочинів (договорів) та спростування майнових дій у процедурах банкрутства.

Так, у вказаній статті Закону, зокрема, встановлено підстави визнання недійсними правочинів (договорів) та підстави спростування майнових дій боржника у межах провадження у справі про банкрутство.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати