26.10.2015 було зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації». Проект закону передбачає внесення системних і суттєвих правок до тексту всього Податкового кодексу України.
Кабінет Міністрів на своєму засіданні 21.10.2015 схвалив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет». Найближчим часом цей законопроект буде подано на розгляд до Верховної Ради України.
Правове регулювання фармацевтичного ринку є одним з найбільш динамічних серед багатьох інших сфер. Його також можна охарактеризувати, як вкрай розгалужене – кілька законів, десятки постанов Кабінету Міністрів України вдвічі більше наказів профільного міністерства. Мабуть, конкуренцію в цьому аспекті йому складає хіба що податкове законодавство.
У наш час, який є початком нового етапу (який без перебільшення можна назвати біоінформаційним), розвиток медичного і фармацевтичного права набуває особливого значення.
Особливо актуальною на сьогодні є тема укладення договорів у сфері обігу медичних засобів, зокрема змістовно-сутнісне наповнення договорів поставки лікарських засобів та медичних виробів з огляду на вимоги чинного законодавства України у сфері охорони здоров’я та загальні норми матеріального права, викладені у Господарському кодексі України та Цивільному кодексі України (далі – ГК та ЦК, відповідно).
30.09.2015 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері державних закупівель щодо приведення їх у відповідність із міжнародними стандартами та вжиття заходів з подолання корупції» №679-VIII (далі – Закон), який досить суттєво змінив правила проведення тендерних процедур в Україні.
На сьогодні іноземні інвестори розглядають Україну як країну з економікою, що розвивається, знаходять у нашій країні цікаві проекти та партнерів, а також організовують ринок збуту товарів свого виробництва.
Завдяки потужному розвитку соціальних мереж, поглибленню глобалізаційних та інтеграційних процесів, інтернаціональні шлюби стають дедалі поширенішим явищем у сучасному суспільстві.
В умовах сьогодення, не дивлячись на режим жорсткої економії звичайних громадян України у сфері надання юридичних послуг, питання спадкування залишаються надзвичайно актуальними й такими, що викликають інтерес у широкого загалу.
Обговорення проекту змін до Конституції України у частині правосуддя у черговий раз підняло проблему кількості ланок судової системи та функціонування вищих судів.
Про те, як один концерт, що відбувся рік тому, перевернув долі маленьких українців та завдяки їхнім талантам прославив Україну на весь світ говорили 05.11.2015 р. на вечорі-розповіді, організованому юридичною фірмою «Василь Кісіль і Партнери» (далі –«ВКП»), що проходив у Музеї мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків.
Тема виконання рішень іноземних арбітражних судів в Україні досить актуальна, але, як показує практика, переважно для інвесторів та іноземних компаній, аніж для українських суддів.
Питання комунікацій, а більш того успішного спілкування між судами та суспільством є запорукою не лише підвищення авторитету судової влади, але й налагодженням механізму взаємовигідної співпраці на довгі роки.
Днями голова Верховної Ради України Володимир Гройсман виступив з пропозицією звільнити 800 чинних суддівських посад та закрити ці вакансії новими служителями Феміди.
Не зважаючи на той факт, що Венеціанська комісія схвалила розроблений Робочою групою Конституційної комісії проект змін до Основного Закону щодо правосуддя, а остання –затвердила його, сюрпризи навколо судової реформи продовжуються.
Активну роль держав і державних підприємств у сфері міжнародного арбітражу обговорювали 04.11.2015 р. уКиєві на однойменній конференції, організованій юридичними фірмами «Arzinger» та «Shearman&Sterling».
Про проблему застосування Україною Нью-йоркської Конвенції про визнання та виконання іноземних арбітражних рішень 1958 р. «Юридичній газеті» розповіла суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Олена ЄВТУШЕНКО
Про кар’єру в одній з найбільших провідних енергетичних компаній України та побудову роботи юридичного департаменту «Юридичній газеті» розповіла директор з юридичних питань ПАТ «Київобленерго» Тетяна Тарасюк
Про формування, організація та процес розвитку системи безоплатної правової допомоги у провінції Онтаріо, Канада «Юридичній газеті» розповів голова наглядової ради «Правової допомоги Онтаріо» (Legal Aid Ontario (LAO) Джон Мак Кемус