13 листопада 2015, 18:36

Робота нашої юридичної дирекції побудована на принципах клієнтоорієнтовності

Опубліковано в №45 (491)

Тетяна Тарасюк
Тетяна Тарасюк директор з юридичних питань ПАТ «Київобленерго»

Про кар’єру в одній з провідних енергетичних компаній України та побудову роботи юридичного департаменту «Юридичній газеті» розповіла директор з юридичних питань ПАТ «Київобленерго» Тетяна Тарасюк.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


- Пані Тетяно, розкажіть про свою юридичну кар’єру у такій масштабній компанії?

Енергетиком я стала у 2001 р., коли американська корпорація AES придбала контрольні пакети акцій «Київобленерго» та «Рівнеобленерго». Тоді інвестори прийняли рішення про оптимізацію бізнес-процесів та реорганізацію структури в обох енергетичних компаніях. Власне, для пересічних працівників це виглядало як скорочення персоналу. Так, укомпанії «Рівнеобленерго» було прийняте рішення про ліквідацію відділу з цінних паперів (керівник та 2інженери), натомість оголошено вакансію юрисконсульта з корпоративних питань.

Так, маючи на той час досвід роботи у АТ не лише як юрист, а ще й як член наглядової ради, я змогла бути корисною енергетикам у супроводженні правових та корпоративних питань бізнесу.

Працюючи в команді юристів AESв Україні, у 2008 р.я отримала пропозицію очолити юридичний департамент «Київобленерго».

Переконана, що масштабна компанія – це завжди найкращий плацдарм для здобуття не лише кар’єрних сходинок, а й безцінного та багатогранного досвіду.

- Як побудована робота юридичного департаменту ПАТ «Київобленерго»?

Ми вже неодноразово заявляли про те, що робота нашої Юридичної дирекції побудована на принципах клієнтоорієнтовності. Цей проект ми запроваджували в «Київобленерго» ще з моїм попередником (Наталя Лиса, наразі Директор юридичного департаменту «Данон») кілька років тому.

Дійсно, для перезавантаження мислення юриста від заборон, ризиків івето до партнерської підтримки та допомоги, внутрішньому клієнту потрібен не лише певний час та розуміння, а й звичка працювати на позитивний бізнес-результат. Часто юристи свою роботу сприймають як процес: чи то судовий, чи то щоденний робочий, не замислюючись над тим, як можна вплинути на зміну процесу задля досягнення цілі. 

Власне, у 2012 р.ми й розпочали з опису процесів діяльності юридичного департаменту, уніфікувавши підходи та встановивши єдині Стандарти роботи юриста. На сьогодні ми керуємося внутрішніми Стандартами щодо ділового електронного листування, підготовки презентацій, усної комунікації та етики ділового спілкування, підготовки юридичних висновків та оцінки юридичних ризиків.

Стосовно організаційної структури, то у нас до складу Юридичної дирекції входить юридичний департамент, група з реєстрації речових прав та офіс корпоративного секретаря.

На що в першу чергу Ви звертаєте увагу при підборі кадрів?

Якщо дотримуватися порад психолога та відповісти перше, що спадає на думку,– на очі, на блиск в очах та прагнення до нових перемог!

У нас в компанії багаторівнева система підбор персоналу. Для початку HR проводить конкурс резюме, пізніше фахівці з підбору персоналу, знаючи наші вимоги до кандидата, проводять попереднє спілкування. Наступним кроком є консультація з керівником юридичного департаменту та моїм заступником, які,у свою чергу, після зустрічі пропонують так зване «домашнє завдання».

Я прошу запросити для знайомства фіналістів, які, як правило, є дуже цікавими особистостями та достойними кандидатами у члени нашої команди. І майже в кожному випадку спілкування з кандидатами, відібраними у такий спосіб, показує, що юристи не лише не втратили бажання працювати в нашій компанії після декількох зустрічей, а навпаки – зацікавлені, натхненні та мають блиск в очах для того, щоб проявити себе унових звершеннях!

- Розкажіть, що сьогодні являє собою ПАТ «Київобленерго»?

Сьогодні ПАТ «Київобленерго» — це одна з успішніших українських енергетичних компаній, яка здійснює свою діяльність на території Київської області та обслуговує понад 820 тис. споживачів. Нині до її складу входять 26 районних підрозділів. Основою позитивної динаміки розвитку компанії стали правильні управлінські рішення, сучасні технології та новітня техніка, впровадження корпоративних стандартів обслуговування. За досить короткий період значно поліпшилась якість і надійність забезпечення споживачів електроенергією, зменшилась кількість відімкнень, відкрились сучасні центри з обслуговування. Компанія вчасно розраховується за спожиту електроенергію та по праву входить до переліку найбільших платників податків у Київській області.

Також ми вважаємо за досягнення і те, що вперше в Україні міжнародний сертифікат відповідності одразу за трьома управлінськими міжнародними стандартами: ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 – системи управління якістю, безпекою, охороною праці та навколишнього середовища, отримала компанія ПАТ «Київобленерго».

Нам приємно відзначити свою причетність до впровадження інтегрованої системи управління, що базується на передовій світовій практиці, адже керівник юридичного департаменту ПАТ «Київобленерго» Наталя Перевознікова є внутрішнім аудитором у супроводженні дотримання вимог Інтегрованої системи управління.

- З 01.09.2015 р. запроваджено нові тарифи на електроенергію, що відпускається населенню. Чим це було зумовлено?

Питання перегляду тарифів є завжди актуальним та гострим для усіх верств населення. Досить часто енергетичні компанії потерпають від критики з боку громадян, які вважають, що саме постачальники електричної енергії встановлюють (збільшують) тарифи. Хочеться звернути увагу читачів на те, що встановлення тарифів на електроенергію є виключною компетенцією Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Саме Постановою НКРЕ від 26.02.2015 №220 встановлені тарифи на електроенергію, що відпускається населенню. Цим документом передбачено поетапне збільшення тарифів з ціллю планомірного приведення тарифу на електроенергію для населення до економічно обґрунтованого рівня. Так, НКРЕКП передбачила поетапне збільшення тарифу в кожному випадку в середньому на 25%.

Таке збільшення за Постановою відбулось у 2015 р.з 01.09.2015 та планується удвічі збільшитись у 2016 р., іостанній етап збільшення розпочнеться з 01.03.2017. 

Варто зазначити, що підняття тарифів важко сприймається не лише споживачами, а й енергетиками. Як наслідок, перед нашими компаніями постає завдання проведення роз’яснювальної роботи щодо причин перегляду тарифів, пояснення доцільності такого збільшення, а також посилення роботи в напрямку виявлення несанкціонованого споживання електричної енергії. На жаль, практика показує, що з кожним збільшення тарифів частішають випадки крадіжок такої електричної енергії. Власне, ця тенденція, мабуть, і була причиною внесення змін до Кримінального кодексу України ст.188-1 щодо викрадення електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання без приладів облікуу 2005 р.

- Що Ви можете порадити споживачеві, якщо він бажає правомірно економити на вартості споживання електричної енергії?

Враховуючи зростання вартості життя в цілому, сьогодні є досить актуальним питання економії наших щоденних витрат.

Не лише енергетики в нашій країні закликають громадян до розумного споживання енергоресурсів, відповідно, і до економії власних коштів. Так, усі вже неодноразово бачили соціальні реклами та презентації щодо використання енергоощадних ламп чи ламп на основі світлодіодів, які, на відміну від звичайних ламп розжарювання, споживають значно менше електроенергії.

Також актуальною є наша пропозиція споживачам обрати диференційований тариф за періодами часу доби, встановивши відповідний приладу обліку після звернення до енергопостачальника. Таким чином у нічний час доби споживачі можуть оплачувати спожиту електричну енергію удвічі дешевше. Детальну інформаціюможна знайтина сайті нашої компанії за посиланням: http://www.koe.vsei.ua/koe/index.php?page=50&novost=161.

Також наша компанія намагається запроваджувати передові технології у співпраці зі споживачами щодо обміну інформацією про показники спожитої електричної енергії, а також щодо способів оплати. Так, на сьогодні ми пропонуємо нашим споживачам декілька варіантів на вибір: направлення показників лічильника електричної енергії за допомогою смс, електронної пошти або ж зазначення наособовій сторінці на офіційному сайті ПАТ «Київобленерго». Будь-який із зазначених варіантів дає можливість для енергетиків точніше відображати кількість спожитої електричної енергії конкретним споживачем, а споживачу, відповідно, – отримати рахунок на оплату фактично спожитого товару. Для отримання рахунку ми пропонуємо нашим клієнтам такізручні умови, як направлення електронною поштою щомісячно, отримання квитанцій через Укрпошту чи здійснення оплати через платіжні термінали, розташовані в районних підрозділах Компанії або за допомогою систем електронних платежів.

- Як проводиться роз’яснювальна робота серед населення Київської області щодо спрощеного механізму призначення субсидій?

Для соціального захисту населення через підвищення тарифів на електроенергію, газ та комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня наша Держава передбачила низку заходів. Одним з них є удосконалення порядку надання субсидій, затверджене Постановою Кабінету Міністрів України №106 від 28.02.2015. Впроваджуючи спрощений механізм надання житлових субсидій, Держава піклується про тих громадян, які потребують підтримки нині найбільше. У зв’язку з цим, з квітня співробітники ПАТ «Київобленерго» розпочали активну роз'яснювальну роботу серед населення щодо основних кроків, необхідних для отримання субсидій.

Задля виконання поставленого завдання працівники компанії, спілкуючись зі споживачами, звертають увагу на те, що кожен споживач, який має право на отримання субсидії, повинен знати основні кроки для її оформлення. Співробітники нашої Компанії розповсюджують бланки заяв про призначення житлової субсидії, декларацій про доходи тавитрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, інструкції про порядок заповнення цих бланків і листівку-повідомлення споживачам. Також розповідають споживачам про те, що у разі виникнення будь-яких питань, пов'язаних з участю у Програмі житлових субсидій, вони завжди можуть знайти детальну інформацію на сайті нашої Компанії, отримати вичерпні роз'яснення в органах соціального захисту населення за місцем реєстрації, на сайтах mlsp.gov.ua та saee.gov.ua, а також за номером цілодобової «гарячої лінії» 0-800-507-309 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів).

- У ПАТ "Київобленерго" затверджено Антикорупційну програму та впроваджено принцип нульової толерантності до корупції. Розкажіть, що це за проект?

14.10.2014 Верховна рада України прийняла низку антикорупційних законів, зокрема ЗУ «Про Національне антикорупційне бюро України», ЗУ «Про запобігання корупції», ЗУ «Про засади антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014-2017 рр.», ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів». Цими нормативно-правовими актами передбачено впровадження у Товаристві Антикорупційної програми.

І Вже на початку 2015 р.у ПАТ «Київобленерго» була впроваджена Антикорупційна програма, яка, насамперед, направлена на унеможливлення будь-яких проявів корупції, як усередині Товариства, так і при взаємодії із заявниками та споживачами, третіми особами.

Наша компанія підтримує курс Держави щодо боротьби з проявами корупції, ми широко інформуємо громадськість про номери та електронні адреси Лінії довіри в Товаристві. Інформація про ініціатора звернення на Лінію довіри є конфіденційною, а результат кожного звернення розглядається на рівні членів Правління Товариства.

- На завершення нашої розмови, що Ви хотіли б побажати нашим читачам –юристам-початківцям?

Звісно, хочеться побажати кар’єрного ростута розвитку. Професійний ріст – важливе досягнення та фундамент для кожного фахівця, але при цьому юристу важливо розвивати інші компетенції для того, щоб гідно конкурувати на досить жвавому юридичному ринку. Роботодавці наразі хочуть бачити в юристі не лише вправного фахівця угалузі права, а й вдалого переговорника, управлінця, агента змін, внутрішнього медіатората того, хто знаходить і пропонує компроміси для прийняття вигідного бізнес-рішення.

Тому, шановні фахівці-початківці, я бажаю Вам тримати баланс між вдосконаленням у галузі права та саморозвитку на високому рівні, а також щоб Ваші досягнення були завжди гідно оцінені Вашими внутрішніми та зовнішніми клієнтами!

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати