Вважаю, що положення зазначеної статті суперечать Конституції України, чинному законодавству України та міжнародному законодавству.
Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливого режиму досудового розслідування в умовах воєнного, надзвичайного стану та у районі проведення антитерористичної операції»
Законодавчі нововведення, що стосуються санкцій – це серйозна новела в правовому житті країни. Українська держава вчиться захищати свої інтереси за допомогою нового засобу.
3 липня ц.р. в офіційній базі даних Європейського суду з прав людини HUDOC було опубліковано рішення Великої палати за першою зі справ «Грузія проти Росії (I)».
З кожним днем українська реальність ставить перед нашою державою нові виклики. Як показують останні статистичні фінансові показники, стосується це твердження і теперішнього стану вітчизняної банківської системи, особливо на Сході та в Криму.
Події останніх 6–8 місяців стали серйозним випробуванням для банківської системи України. Окрім падіння обмінного курсу гривні до основних світових валют, значного відтоку депозитів та інших системних макроекономічних проблем, додалися втрата Україною фактичного контролю над частиною території через агресію РФ.
Конкуренція є запорукою розвитку ринкових відносин та економіки в цілому. Сторони Угоди про асоціацію з ЄС розуміють, що одну з вагомих ролей у розвитку взаємовигідного економічного співробітництва відіграє застосування антимонопольних механізмів на принципах прозорості, своєчасності та недискримінаційності.
Саме таку думку колишній перший заступник голови Антимонопольного комітету України Олександр МЕЛЬНИЧЕНКО висловив у розмові з «Юридичною газетою».
Ідея люстрації дуже активно обговорюється і досі. На жаль, виваженого, логічного шляху її реалізації до теперішнього часу так і не знайдено. Гасло яскраве, та водночас і сумне. Величезна кількість яскравих гасел або порожні всередині, або нелогічні взагалі, якщо не злочинні. Згадайте: «Мир – народам, фабрики – робітникам, земля – селянам!» Хіба це погано? Хто проти? А що вийшло…
Усім відомо, яка складна ситуація склалась сьогодні у зв’язку з військовими діями на Сході країни. Наша армія знаходиться у скрутному становищі: не вистачає амуніції, медикаментів, продовольства.
Останнім часом Державна фіскальна служба б’є рекорди активності всіх попередників (тобто Державної податкової служби та Міністерства доходів і зборів) – ініціює численні податкові нововведення та пропонує нові норми для вдосконалення чинного законодавства.
Про першочергові питання, на які необхідно звернути увагу всім або більшості українських компаній, в портфелях яких залишається заборгованість перед іноземними кредиторами «Юридичній газеті» розказав Роман СТЕПАНЕНКО, керівник практики банківського і фінансового права, ринків капіталу юридичного бюро «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери» Україна