21 серпня 2014, 18:38

Для України був би оптимальним плавний перехід до режиму плаваючого валютного курсу

Опубліковано в №13-14 (407-408)

Дмитро Сологуб
Дмитро Сологуб «Райффайзен Банк Аваль» начальник відділу аналізу та досліджень

Не так давно Нацбанк знизив ставку резервування до 0%, збільшив розмір облікової ставки з 9,5% до 12,5% річних, удосконалив порядок торгівлі іноземною валютою та лібералізував вимоги щодо проведення окремих валютних операцій. Як такі фінансові зміни впливуть на розвиток фінансового сектора держави та банківського сектора?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


– За допомогою таких кроків Національний банк прагне вдосконалити свою монетарну політику задля поступового переходу до режиму інфляційного таргетування. НБУ хоче поступово відійти від адміністративних обмежень на валютному ринку та більше використовувати ринкові інструменти, такі як процентні ставки та вимоги до резервування.

Який Ви бачите вихід із проблеми врегулювання валютного курсу?

– Для України був би оптимальним плавний перехід до режиму плаваючого валютного курсу. Однак для цього необхідно виконати низку умов. По-перше, це відміна збору в Пенсійний фонд на купівлю валюти, оскільки його застосування призводить до зниження ліквідності валютного ринку, а також не дає можливості банкам ефективно управляти валютним ризиком та ризиком ліквідності. По-друге, потрібні кардинальні зміни в банківській системі – її очистка від неплатоспроможних банків. По-третє, це макроекономічна стабілізація – відновлення темпів зростання ВВП, зниження інфляції, збалансованість зовнішніх рахунків.

Щодо податку на депозити. Наскільки, на Вашу думку, українська банківська система готова до такого нового елементу роботи? Чи не створюватиме це додаткових фінансових/бухгалтерських незручностей для банків?

– Згідно з нещодавно ухваленими змінами, податок на проценти з депозитів тепер буде утримуватися банками в процесі нарахування процентів на вклади. Ця схема діє у більшості країн, і тут навряд чи виникнуть серйозні технічні проблеми для банків.

Які законодавчі зміни, на Вашу думку, на сьогодні актуальні для банківського сектору?

– Посилення вимог за операціями з пов’язаними особами, вирішення питання про дострокове повернення депозитів, обмеження максимальних ставок за депозитами, забезпечення захисту прав позичальників та кредиторів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати