«Юридична Газета» №42 (488) від 20 жовтня 2015 р.

Публікації

 • Правові наслідки виключення учасника з ТОВ

  Притягнення учасника товариства з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ, товариство) до корпоративної відповідальності у формі виключення тягне за собою відповідні правові наслідки.

 • «Дон Жуан»: перетворення персонажа в товарний знак!?

  Дон Жуан (правильніше дон Хуан, також зустрічається застаріле дон Гуан) (ісп. DonJuan, італ. DonGiovanni) – легендарний іспанець, розпусник і беззаконник. Персонаж багатьох художніх творів (близько 150).

 • Україна не несе відповідальність за збитий «Боїнг»

  Доповідь, оприлюднена голландськими спеціалістами 13.10.2015 щодо причин катастрофи малайзійського «Боїнгу» рейсу МН17, яка сталася 17.07.2014 у небі над Донбасом, свідчить про те, що літак був збитий ракетою класу «земля-повітря» з ракетно-зенітного комплексу (далі – РЗК) «Бук».

 • Будні наші трудові…

  16.09.2015 Україна ратифікувала Конвенцію про основні цілі та норми соціальної політики №117 Міжнародної організації праці. Норми Конвенції, ухваленої 22.06.1962 Генеральною конференцією Міжнародної організації праці у м. Женева на 6 сесії, визначають, що вся політика повинна спрямовуватись на досягнення добробуту й розвитку населення та на заохочення його прагнення до соціального прогресу.

 • Свідки – господарське опудало

  У цій статті наведемо деякі міркування щодо перспективи використання показань свідків як доказів у господарському процесі. Зараз це питання обговорюється у професійному колі у зв’язку з підготовкою нового господарського процесуального кодексу.

 • Кваліфікований нотаріат

  Належне функціонування інституту нотаріату можливе лише за умови високої професійної підготовки нотаріуса як фахівця у сфері права, що охоплює не лише знання нотаріальних процедур, але й норм різних галузей законодавства, вивчення правозастосовної та судової практики тощо.

 • Що потрібно: апостиль або консульська легалізація?

  У сучасному житті, а ще частіше – в нотаріальній практиці, виникають питання щодо дійсності офіційних документів України на території іноземних держав та, навпаки, все частіше виникають розбіжності в питаннях підтвердження дійсності різного роду документів у відповідних державах.

 • Контроль по-екологічному

  Відповідно до ст. 16 Конституції України забезпечення екологічної безпеки держави є одним з основних напрямків державної політики України. Особливого значення ця конституційна вимога набуває зараз, коли євроінтеграційні прагнення нашого суспільства переходять у площину конкретних внутрішніх реформ та змін, які в підсумку спрямовані на покращення рівня життя наших людей.

 • Рейдерські атаки: як захиститися правовими механізмами?

  Сьогодні рейдерство в Україні є схемою і методом незаконного поглинання та захоплення підприємств, тобто встановлення контролю над ними всупереч волі власників.

 • Юристи - волонтери: історія одного проекту

  Проект «Правова допомога учасникам АТО» був ініційований Благодійним фондом допомоги захисникам Вітчизни та їх сім’ям «КОЛО» та реалізований юристами-волонтерами Асоціації правників України.

 • Спорт та добрі справи: як святкували День юриста столичні правники

  Асоціація правників України (далі – АПУ) продовжила традиції, започатковані минулого року, та відзначила День юриста благодійним пробігом LegalRun, який мав на меті благородне завдання – зібрати кошти для допомоги постраждалим від військових дій на Сході України.

 • Податкова реформа: брутизація зарплат, «сальдований» ПДВ та вихід ФОП з тіні

  Колишній директор з юридичних питань однієї з найбільших торгово-промислових груп України, а зараз – народний депутат Андрій Журжій є першим заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, він активно займається просуванням змін до податкової системи України з урахуванням позиції експертного середовища, юристів та представників бізнесу.

 • Юристи АПУ йдуть на вибори до місцевих рад: нелегкий вибір, мотивація, очікування

  Українська виборча система дозволяє брати участь у виборах до місцевих рад людям різних професій. Саме тому лікарі, вчителі, економісти, юристи та інші спеціалісти активно балотуються в депутати усіх рівнів, з благородною метою щось змінити в країні на краще.

 • Діалог важливий: чи готові судді говорити?

  В Україні все більшої актуальності набуває питання взаємодії громадянського суспільства з судовою гілкою влади.

 • Виключне право адвокатів – дискусія переходить у стіни профільного комітету ВР

  Представники Асоціації правників України (АПУ) долучилися до обговорення у межах круглого столу «Стан та перспективи реформування адвокатури України», ініційованого Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя.

 • Закон «Про публічні закупівлі»: новий етап реформи

  Мінекономрозвитку розробило проект Закону «Про публічні закупівлі». Це базовий документ, який стане основою для наступного етапу реформи державних закупівель (розгортання електронної системи ProZorro до національного рівня), а також докорінно змінить правила роботи у сфері держзакупівель.

 • AEQUO представляє світовій спільноті нову Україну

  6 жовтня 2015 р. ЮФ Aequo провела урочисту зустріч Great Art Night у всесвітньо відомому Музеї Леопольда (Leopold Museum) у Відні (Австрія). Захід організовано в рамках щорічної конференції Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association) – наймасштабнішого міжнародного зібрання юридичної спільноти, та об’єднав понад 200 гостей – представників бізнесу, державного сектору, професійних та бізнес асоціацій, ЗМІ.

 • Глобальний голос юридичної професії

  5-9 жовтня 2015 р. у Відні (Республіка Австрія) пройшла щорічна конференція Міжнародної асоціації юристів (далі – IBA), в рамках якої обговорювались ключові питання сьогодення, а також юридичний бізнес та юридичні практики.

Інтерв'ю