Верховна Рада України прийняла Закон України «Про правовий режим воєнного стану».
Слід зазначити, що Законом ВР України, ще в грудні 2010 р. було ратифіковано Протокол про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства (далі – ЕС).
В Україні набрала обертів судово-правова реформа. На законодавчому рівні зазнали відчутних змін питання судоустрою та статусу суддів, почалось впровадження новел у правове життя.
Конституційна комісія почала роботу над підготовкою змін до Основного Закону. Одним із ключових напрямів є розроблення змін у сфері правосуддя, передусім закріплення на конституційному рівні гарантій незалежності суддів.
Зважаючи на проведення антитерористичної операції на сході держави, стало зрозумілим, що чинний з 2000 р. Закон України «Про правовий режим воєнного стану» не відповідає сучасним реаліям та на практиці застосування не дасть бажаних та прийнятних результатів.
З 07.05.2015 набув чинності Закон України №321-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо кредитних зобов’язань».
Банківська система у будь-якій країні є важливою складовою економіки та має значний вплив на діяльність та розвиток суспільства. З метою забезпечення стабільного та ефективного функціонування цієї системи держава створює умови та надає гарантії здійснення банківської діяльності, головною з яких є банківська таємниця.
З моменту підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, держава Україна зобов’язалася впровадити нормативно-правові акти, орієнтовані на гармонізацію банківського права України із правом Європейського Співтовариства.
Можна стверджувати, що ринок землі є невід’ємною складовою економіки будь-якої розвиненої держави, оскільки має дуже багато особливостей.
Міністерство аграрної політики та продовольства України (далі – Мінагрополітики) розробило та опублікувало для громадського обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів».
Закон №321-VIII від 09.04.2015 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо кредитних зобов’язань» набув чинності. Згідно з цим Законом, внесено зміни до правил надання пільг з оподаткування позичальника – фізичної особи податком на доходи фізичних осіб.
На сучасному етапі економіку провідних держав називають «економікою знань», в якій останні є основним виробничим чинником і визначають конкурентоспроможність тієї чи іншої галузі. Тому основним капіталом підприємств і держави загалом є не матеріальні активи, а інтелектуальна власність.
На прикладі справи Fundacio Gala-Salvador Dali і VEGAP проти ADAGP розглянуто економіко-правовий інститут права слідування, проблеми гармонізації норм про право слідування у межах ЄС, позицію Європейського суду щодо дії Директиви 2001/84/ЄC у різних національних режимах та виплати роялті від перепродажу картин.
Під час здійснення правосуддя суди повинні враховувати існування пріоритета міжнародного договору України, ратифікованого Верховною Радою України, над національним законом та іншими актами законодавства, крім Конституції України, що відповідає положенням ст. 9 Конституції України, ст. 26 Віденської конвенції (кожний чинний договір є обов’язковим для його учасників і повинен добросовісно виконуватись), статей 15, 19 Закону України від 29.06.2004 № 1906-IV «Про міжнародні договори України» (далі – Закон № 1906-IV), а також міжнародно-правовому принципу сумлінного виконання міжнародних зобов’язань.
Як відомо, кожен працівник має право на щорічну та додаткову відпустки. Виникає природне запитання, коли саме зазначена особа може скористатися такими видами ефективного відпочинку в перший рік своєї роботи?
Для кількості звернень до САС, що постійно зростають, з боку вітчизняних субʼєктів спорту, або їхньої участі у провадженнях у САС як сторони за зверненням нерезидентів України, дуже важливим є питання оскарження рішень САС, винесених в апеляційній інстанцій (хоча оскарженню підлягають також рішення, ухвалені і в першій інстанції, і рішення Палат ad hoc).
У контексті змін у суспільстві, відповідаючи на виклики сучасності, Україна стоїть на порозі реформи судової системи загалом і адвокатури зокрема.
Про специфіку діяльності в Україні аудиторської компанії, яка належить до глобальної мережі та про розвиток юридичного напряму в цій компанії «Юридичній газеті» розказав президент Грант Торнтон Україна, надзвичайний та повноважний посол Олександр Чалий.
Як ми стаємо тим, ким ми стаємо? Чому обираємо саме цей шлях? Чи так ми планували свою кар’єру на початку та чи планували взагалі? Скільки невдач спіткало нас на нашому шляху?