За останні 6 років Україна досягла найбільшого прогресу в рейтингу Doing Business. Таке зростання є наслідком дії низки факторів: від цілеспрямованих зусиль уряду до методологічних змін у рейтингу.
24.05.2017 р. набув чинності Закон України «Про відновлення платоспроможності державних вугледобувних підприємств» (далі – Закон №6212).
Минулий 2016 р. ознаменувався значними пертурбаціями в системі виконавчого провадження. Урядом були внесені зміни до чинних положень законодавства про виконавче провадження (змінено строки, підстави здійснення окремих виконавчих дій тощо), а також впроваджені нововведення на кшталт інституту приватних виконавців, авансування виконавчого провадження та ін. Зазначені зміни не оминули стороною і процедуру визначення вартості та оцінки майна боржника у виконавчому провадженні
До парламенту надійшов законопроект №6027-д від 31.07.2017 р. «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування». На сьогодні законопроект направлено до комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності.
Неприбуткові організації – особливий вид підприємств, метою діяльності яких є не отримання прибутку, а використання коштів, отриманих у вигляді внесків засновників, членів, фінансуючих організацій на утримання, реалізацію мети, цілей, завдань, передбачених їхнім статутом
Формування, а згодом і регулярні спроби реформування вітчизняного ринку капіталу, розпочалися з часу проголошення незалежності нашої країни.
Питання захисту прав у сфері земельних правовідносин залишається важливим та актуальним для України.
Найчастіше вирішення морських спорів відбувається в міжнародних арбітражах. Однак практика засвідчує, що виграти спір - це лише половина справи. Справжня проблема криється у виконанні такого рішення.
Недержавне публічно-правове регулювання давно довело, що є більш ефективним,ніж державне. Така модель управління вже давно використовується розвиненими демократичними країнами. У більшості з цих країн перехід від державного регулювання до недержаного відбувся природним шляхом
Навесні цього року Інститут права та післядипломної освіти Міністерства юстиції України випустив перших в історії незалежної України приватних виконавців, які успішно пройшли навчальну програму у сфері примусового виконання судових рішень.
Виконавче провадження є завершальною стадією судового провадження. Саме на цьому етапі особа, що отримала позитивне для себе рішення суду, сподівається на задоволення своїх вимог.
Інститут примусового виконання є завершальною стадією судового провадження та досить розповсюджений у сучасному світі як правова конструкція, що забезпечує реалізацію принципу обов’язковості виконання судового рішення.
Аналізуючи особливості виконавчого провадження в кримінальному процесі, саме з позиції дій адвоката найбільш доцільно говорити про це в контексті особливостей побудови стратегії захисту та способів відшкодування шкоди, завданої вчиненням злочину.
Вже минуло 1,5 місяця відтоді, як армію виконавців судових рішень поповнили перші «приватники» (вручення перших посвідчень приватних виконавців відбулося 07.07.2017 р. – прим. ред.).
У правозастосовній діяльності господарських судів часто виникають ситуації, коли доводиться переглядати та скасовувати судові рішення, що набули чинності, а іноді навіть вже виконані на момент перегляду. Це можливо через процедуру їх оскарження з відповідним поновленням пропущеного строку, а також через механізм перегляду у зв'язку з нововиявленими обставинами.
Не за горами той день, коли приватні виконавці почнуть працювати в Україні. Міністерство юстиції вже встигло протестувати та видати свідоцтва першій хвилі охочих опанувати нову професію. Однак у тих, хто склав іспит, а також у тих, хто не склав його, залишилося чимало питань щодо кваліфіспиту, який складався з трьох етапів – тестування, ситуативного та практичного завдання.