22 серпня 2017, 16:13

Бізнес в Україні – Doing чи ні?

Опубліковано в №33-34 (583-584)

За останні 6 років Україна досягла найбільшого прогресу в рейтингу Doing Business. Таке зростання є наслідком дії низки факторів: від цілеспрямованих зусиль уряду до методологічних змін у рейтингу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Передусім, таке зростання не є дивним, з урахуванням чималих зусиль державних органів та громадських організацій, спрямованих на покращення позиції України в рейтингу Doing Business. Як приклад, у 2015 р. Кабінет міністрів прийняв спеціальний План дій щодо імплементації кращих практик якісного та ефективного регулювання, відображених у методології рейтингу Doing Business. Покращення інвестиційного клімату та підвищення позиції в рейтингу було частиною Плану пріоритетних дій уряду на 2016 р.

Частково таке зростання можна пояснити тим, що в країнах пострадянського простору та в Україні економіка й умови ведення бізнесу залишалися надзвичайно зарегульованими. Такі звичайні моменти як реєстрація компанії були невиправдано тривалими та складними, що є неприйнятним для бізнесу ХХІ ст. Базова дерегуляція низки таких архаїчних процедур була неминучою та призвела до підвищення позиції України в рейтингу. Незначні позитивні зміни були спричинені не власне реформами, а плановими змінами методології рейтингу, що впроваджувалися протягом останніх років.

Підвищення України ще на кілька пунктів очікується вже у жовтні цього року, коли буде опублікований оновлений рейтинг, оскільки він врахує зміни, які вже були прийняті та нещодавно почали працювати. До того ж у наступному році очікується, що Україна підніметься в цьому рейтингу ще вище завдяки прийняттю нових законів, спрямованих на покращення умов ведення бізнесу в Україні, що були підготовлені з урахуванням методології Світового Банку, яка використовується для складання рейтингу. Відповідні законопроекти були подані до Верховної Ради у червні цього року.

 

Нагадаємо, що за останні 6 років Україна досягла найбільшого прогресу в рейтингу з легкості ведення бізнесу “Doing Business” серед усіх країн пострадянського простору. Про це повідомляє Financial Times. Згідно зі звітом Світового банку, з 2010 року пострадянські держави покращили своє бізнес-середовище більше, ніж решта країн.

Такий розвиток може здатися дивним, якщо врахувати широке занепокоєння щодо впливу державних суб’єктів на правову систему та традиції олігархату на території колишнього Радянського Союзу.

Проте аналіз FT щодо даних Світового банку починаючи з 2010 року показує, що більшість країн, які, як стверджується, покращили свою легкість ведення бізнесу, є колишніми комуністичними.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати