23 березня 2015, 11:36

Розмови про те, що ініціювавши застосування податкового компромісу, платник податків визнає свою вину в певних протиправних діях - безпідставні

Вадим Мельник
Вадим Мельник «Державна фіскальна служба» Начальник Головного слідчого управління

Позиція Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС України про наслідки застосування податкового компромісу для кримінальних проваджень, розпочатих по господарським операціям щодо яких застосовується податковий компроміс була висловлена на засіданні Колегії ДФС України (17.02.2015) та розміщена на офіційному сайті служби.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Суть її полягає в тому, що кримінальні провадження підлягають обов’язковому «автоматичному» закриттю при наявності у слідчого підтвердженого факту застосування податкового компромісу щодо господарських операцій, за якими було розпочато кримінальне провадження за ознаками ст. 212 КК України. І всі розмови про те, що ініціювавши застосування податкового компромісу, платник податків тим самим визнає свою вину в якихось протиправних діях або ставить під загрозу своїх контрагентів є безпідставними.

При цьому, і в рамках конкретного кримінального провадження, що розслідується, податковий компроміс може бути застосовано не обов’язково до всіх господарських операцій, які є предметом розслідування у цьому кримінальному провадженні, а і в тій частині, в якій платник податків буде вважати за потрібне, з його точки зору.

Що стосується інших статей Кримінального кодексу України, крім ст. 212, якщо вони також розслідуються у цьому кримінальному проваджені, то безумовному закриттю підлягають ті склади злочинів, про які можна сказати, що вони охоплюються умислом на ухилення від сплати податків. Це стосується, наприклад, службового підроблення (ст. 366 КК України), підроблення документів (ст. 358 КК України) і подібних. Якщо в кримінальному проваджені розслідуються статті КК України, які не мають безпосереднього відношення до об’єктивної сторони і умислу на ухилення від сплати податків, то в кожному конкретному випадку необхідно враховувати наявні у провадженні докази.

Таку свою правову позицію в застосуванні податкового компромісу в ході розслідування кримінальних проваджень Головне слідче управління фінансових розслідувань ДФС України, узгодило з керівництвом Головного управління  нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати