10 лютого 2025, 16:51

Глобальний Південь – у фокусі уваги. Українські експерти-міжнародники поширюють інформацію про агресію рф проти України

На тлі триваючої агресії росії проти України міжнародна підтримка стає критично важливою для опору агресору. Тому донесення правдивої і об’єктивної інформації про порушення росією імперативних норм і принципів міжнародного права, вчинення її представниками найтяжчих міжнародних злочинів є важливим інструментом нагадування світові про жорстоку війну в центрі Європи. Особливої актуальності це набуває для держав Глобального Півдня, які продовжують бути об’єктами потужної дезінформації з боку російського агресора.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Запроваджене свого часу Світовим банком визначення «Глобальний Південь» насправді не є абсолютно коректним – занадто несхожі держави в Азії, Африці, Латинській Америці та Карибському басейні, що віднесені до нього, щоб бути легко об’єднаними в єдине ціле. При тому, що Глобальний Південь неоднорідний, спробою достукатися точково до Колумбії можна вважати статтю «Last Three Years Without Serious Consequence: Overview of the Nature and Challenges of Russia’s War Against Ukraine under The International Law Perspective» авторства українських експертів-міжнародників Наталії Хендель, Світлани Мельник і Тимура Короткого на сайті Колумбійського міжнародного центру протидії насильству. 

Автори детально розповідають про правові аспекти агресії росії проти України, надаючи читачам з Латинської Америки глибше розуміння ситуації, підкреслюючи необхідність мобілізації міжнародної підтримки та допомоги Україні –  як військової, так і гуманітарної. Перший з головних акцентів для читачів полягає в тому, що фактичною датою початку агресії Росії проти України вважається 19 лютого 2014 року, коли Росія почала незаконну окупацію частини міжнародно-визнаної території України – Криму. Цей очевидний для українців факт, для декого за кордоном може виявитися відкриттям. Від 2014-го року імперіалістичні та колоніальні апетити росії лише зростали, що призвело до повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. 

В матеріалі «Last Three Years Without Serious Consequence: Overview of the Nature and Challenges of Russia’s War Against Ukraine under The International Law Perspective» пояснюється, чому серйозні порушення, вчинені росією під час міжнародного збройного конфлікту, є частиною державної політики рф щодо нехтування загальновизнаними нормами міжнародного гуманітарного права. Зокрема, передумовами цього є підходи радянського минулого, систематичні воєнні злочини радянської, а потім російської армії в Афганістані, Ічкерії та Грузії, розвиток антидемократичного та авторитарного режиму в російській федерації. 

Наталія Хендель, Світлана Мельник і Тимур Короткий представляють читацькій аудиторії детальну інформацію про задокументовані воєнні злочини та злочини проти людяності, кримінальні провадження й застосовні механізми відповідальності російських воєнних злочинців, наголошуючи, що кінцевою метою процесу є забезпечення справедливості через  вироки національних і міжнародних судів, притягнення до відповідальності винних.  

Збройна агресія євразійської держави проти України, йдеться в статті, «спрямована на руйнування сучасної системи міжнародного правопорядку, призвела до значних геополітичних ризиків для Європи та світу, руйнування глобальної системи продовольчої безпеки, супроводжується значними екологічними наслідками на регіональному та глобальному рівнях». 

Колумбійський міжнародний центр протидії насильству, на сайті якого було опубліковано дослідження українських експертів, об’єднує спеціалістів з міжнародних відносин, політології та права, прагне проводити неупереджений і критичний аналіз для запобігання та подолання насильства, сприяння повазі до прав людини та міжнародного права.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати