05 листопада 2013, 16:36

Роботу з реєстрами можна модернізувати

Ми беремо краще з того, що бачили в інших державах

Опубліковано в №45 (387)

Дмитро Ворона Голова Державної реєстраційної служби України

З 1 січня 2013 року функції державної реєстрації прав на об’єкти нерухомого майна перейшли від органів місцевого самоврядування в особі створених ними підприємств Бюро технічної інвентаризації до органів державної влади в особі Державної реєстраційної служби України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Оскільки відповідна робота центральними органами виконавчої влади була налагоджена не одразу, громадяни України, підприємства, установи та організації відчули на собі неминучі перебої в роботі реєстраторів.

Наразі ситуацію стабілізовано: довжину черг і кількість скарг зменшено, як і терміни оформлення документів, активність ринків нерухомості та інвестицій потроху повертається в норму. Більш того, Укрдержреєстр залучає передовий закордонний досвід для уникнення негараздів у майбутньому. Про проблеми та перспективи  відомства розповів Голова Державної реєстраційної служби України Дмитро Ворона.

 

Скажіть, скільки на сьогодні існує регіональних відділень Укрдерж­реєстру?

Нині функціонує близько 600 підрозділів Державної реєстраційної служби України (далі – Укрдержреєстр). Якщо говорити про приміщення, то їх у нас понад 2000, з них державна реєстрація речових прав на нерухоме майно здійснюється приблизно у 800. При цьому частину приміщень ми отримали від Бюро технічної інвентаризації (далі – БТІ). І ми свідомо пішли на те, щоб розмістити наших працівників у тих самих приміщеннях, які займали раніше реєстратори БТІ, аби в подальшому, коли буде прийнято закон про передачу архівів до відання Державної реєстраційної служби, стало зручніше працювати. Адже сьогодні, коли нашим спеціалістам потрібна архівна довідка, людина йде від нас до архіву, бере її в паперовому вигляді та приносить знову до нас.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати