11 червня 2013, 10:27

Ми успішно завершуємо рік і маємо дійсно гарні результати

Практика конкуренційного права включає багато напрямів, і всі вони об’єктивно мають різний рівень попиту з боку клієнтів та, відповідно, рівень їх розвитку

Опубліковано в №24 (366)

Олександр Вознюк
Олександр Вознюк «Asters» партнер

Найважливіший успіх – це сформувати ефективну й збалансовану команду, в якій підтримуються дух професіоналізму і бажання зробити для клієнта краще й більше, ніж може бути достатньо. «Астерс» це вдається впродовж багатьох років, і саме це забезпечує нам довіру і найвищу оцінку наших професійних і ділових якостей нашими клієнтами


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

 

Як Ви думаєте, які тенденції розвитку українського конкурентного законодавства найближчим часом законодавчо знайдуть відображення?

Ці тенденції мають два вектори – необхідність підвищення ефективності існуючих інструментів захисту конкуренції та наявність передумов для створення цілісної, комплексної системи підтримки конкуренції. Значною мірою напрями таких змін знаходяться в руслі потенційних зобов’язань України за Угодою про Асоціацію між Україною та ЄС і його країнами­учасницями, яка може бути підписана у листопаді цього року.

Насамперед слід очікувати детального врегулювання порядку реалізації Антимонопольним комітетом України (далі  – АМКУ) своїх повноважень при збирання доказів у справах про порушення. У Верховній Раді 7 травня зареєстровано вже другий (урядовий) законопроект № 2955 щодо забезпечення доказів у справах, що розглядаються органами АМКУ. Попередній законопроект з цих же питань, зареєстрований за № 2570, був внесений народними депутатами.

Проте найпомітнішими і найважливішими подіями може стати прийняття законів про Програму розвитку конкуренції на найближчі десять років (ще розробляється АМКУ) і про державну допомогу суб’єктам господарювання (законопроект № 2749), який передбачає запровадження системи контролю за наданням державної допомоги та оцінку її впливу на конкуренцію.

Але я думаю, що потрібно очікувати не лише законодавчих змін. Більшість матеріальних норм Закону України «Про захист економічної конкуренції» можуть розглядатись як гармонізовані з конкурентним правом ЄС. Тут уже все здебільшого залежить від їх тлумачення на практиці. Тому сьогодні важливу роль мають відігравати нормативно­правові акти АМКУ, що розкривають зміст цих законодавчих положень і забезпечують для бізнесу більшу прозорість правового регулювання. Ці акти повинні зафіксувати вищий рівень узгодженості правового регулювання у сфері захисту конкуренції в України з конкурентним правом ЄС. Тому цього року сподіваємося на прийняття АМКУ нормативно­правових актів щодо оцінки вертикальних угод та узгоджених дій стосовно придбання та постачання товарів (різні методи дистрибуції, рекомендовані та максимальні ціни) і можливо, окремих видів горизонтальних угод, наприклад щодо передачі технологій. При цьому не можна не відзначити як позитивний момент, що для багатьох типів горизонтальних угод АМКУ вже видав відповідні акти.

 Чому з кожним роком кількість виявлених та припинених органами АМКУ порушень у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, зростає?

Напевно, на це питання найповнішу відповідь мав би дати сам АМКУ. Я не думаю, що зростання кількості виявлених ним порушень відображає динаміку їх вчинення. Всюди, де існує купівля­продаж, є місце для значної кількості випадків введення споживачів в оману внаслідок неповної, неточної або недостовірної інформації.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати