26 березня 2013, 17:32

Актуальність проблеми боротьби з кіберзлочинністю надалі лише зростатиме

Кіберзлочини – суспільно небезпечні винні діяння, передбачені статтями Розділу XVI Кримінального кодексу України

Опубліковано в №13 (355)

Леонід Тимченко
Леонід Тимченко К. ю. н., заступник начальника Управління боротьби з кіберзлочинністю МВС

На сьогодні відбувається зростання рівня кіберзлочинності. Оскільки розслідування відповідних злочинів має йти в ногу з розвитком технологій, для цього необхідна належна нормативно-правова база.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


З метою отримання відповідей на нагальні питання щодо кіберзлочинності «Юридична газета» звернулася до заступника начальника Управління боротьби з кіберзлочинністю МВС Леоніда Тимченка.

 

Прокоментуйте, будь ласка, особливості такого явища, як кіберзлочинність. Які діяння, передбачені Кримінальним кодексом України, підпадають під цей вид злочинів?

Насамперед зазначимо, що категорія «кіберзлочинність» на сьогодні у нашій країні має більше доктринальний, ніж нормативно-правовий характер. На це, зокрема, вказує позиція Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, викладена у висновку від 01.11.2012 р. на проект закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення кібернетичної безпеки України» (реєстр. № 11125 від 31.09.2012).

Для розкриття сутності зазначеного терміну в юридичній площині варто звернутися до відповідних міжнародно-правових стандартів, а саме до ратифікованої Законом України від 07.09.2005 № 2824-IV Конвенції про кіберзлочинність. У положеннях останньої кіберзлочинність описується через наведення чотирьох груп суспільно небезпечних діянь, в їх числі (1) правопорушення проти конфіденційності, цілісності та доступності комп’ютерних даних і систем; (2) правопорушення, пов’язані з комп’ютерами; (3) правопорушення, пов’язані зі змістом; (4) правопорушення, пов’язані з порушенням авторських та суміжних прав.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати