Асоціація дипломованих сертифікованих бухгалтерів (АССА) запропонувала внести певні зміни в Міжнародні стандарти аудиту. Головна мета змін - спростити мову документа та його структуру.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Про це зазначають у ПАБУ.
Читайте також: "Різдвяні подарунки: вимоги етикету".
Як зазначається, АССА пропонує змінити структуру МСА так, щоб спочатку йшли основоположні принципи аудиту, а далі - їхнє розкриття. Представники АССА з цією метою підготували спеціальне дослідження, в якому зауважили, що бухгалтери переймаються тим, що стандарти аудиту можуть бути досить складними для застосування при проведенні аудиту середніх та малих підприємств.
Крім того, на практиці, працюючи з такими підприємствами, можна не застосовувати всіх процедур, які визначені окремими стандартами. Утім органи регулювання аудиторської діяльності вимагають дотримання всіх стандартів аудиту незалежно від доцільності їхнього застосування.
Голова служби аудиту та гарантії якості звітності АССА Ендрю Гамб’єр зазначив: "Ми вважаємо, що спрощена мова викладу та структура МСА надасть переваги всім аудиторам. Якщо стандарти аудиту стануть більш зрозумілими, аудитори зможуть швидше визначати, які з вимог слід виконувати відповідно до конкретної ситуації. Ба більше, це також допоможе органам регулювання та широкій громадськості краще зрозуміти процес проведення аудиту".
Нагадаємо, у СІМА наголосили на труднощах, з якими стикається сучасний бізнес.