![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Впродовж третього року повномасштабного вторгнення росії в Україну викиди парникових газів від війни зросли на близько 30% порівняно з 2023 роком. За три роки викиди парникових газів сумарно оцінюються у 230 мільйонів тонн CO2 еквіваленту, повідомили в "Екодії".
Читайте також: "Громадськість закликає врахувати кліматичну шкоду в Реєстрі збитків від війни для України".
Такі дані дослідження, проведеного Ініціативою з обліку викидів парникових газів внаслідок війни, ГО "Центр екологічних ініціатив “Екодія”” за підтримки Міністерства довкілля та природних ресурсів України.
Експерти вказали, що саме росія має нести відповідальність за викиди парникових газів та наслідки зміни клімату, спричинені її агресією. Для оцінки цієї відповідальності використали так звану "соціальну вартість вуглецю", яка становить $185 за тонну CO2 еквіваленту. Отже, застосовуючи цю формулу загальна сума кліматичних збитків, яких завдала росія впродовж повномасштабного вторгнення, оцінюється в понад $42 млрд.
"Росія розпочала війну і вона повинна нести відповідальність за ці викиди парникових газів", – зазначив головний автор звіту Леннард де Клерк.
Серед основних факторів, що спричинили такі значні кліматичні збитки: активні бойові дії, використання важкої техніки та артилерії, а також масовані атаки на енергетичну інфраструктуру.
Як зазначається, звіт є новаторським у глобальному контексті, адже жодна країна раніше не проводила такої комплексної оцінки впливу війни на клімат.