28 грудня 2018, 15:32

Різдвяні подарунки: вимоги етикету

Палата аудиторів і бухгалтерів України

У світі бізнесу напередодні Нового року та Різдва давно утвердилася традиція робити ділові подарунки. І якщо з презентами вітчизняним партнерам та клієнтам в аудиторських фірм особливих труднощів не виникає, то з міжнародними потрібно бути максимально уважними, ретельно вивчаючи норми міжнародного ділового протоколу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це зазначають у ПАБУ.

Читайте також: "Сайт аудиторської фірми: яким він повинен бути сьогодні".

Так, особливо традиція подарунків важлива під час співпраці з азіатськимибізнесменами, де справжній культ дарунків.

Представники американського і європейського бізнесу ставляться до подарунків спокійніше, але й для них потрібно мати відповідні сувеніри на випадок переговорів. Діловий подарунок або сувенір доцільно піднести закордонному гостю, що буде знаком вашої гостинності, поваги і бажання тривалої співпраці. Краще вручити подарунок наприкінці зустрічі.

У ПАБУ вказують, що представники різних країн по-різному ставляться до ділових подарунків. Наприклад, у Північній Америці й Англії презенти трапляються рідко. Там подарунок часто тлумачать як спробу підкупу й маніпуляції. До речі, саме з цієї причини іноді бувають відмови від подарунків, особливо якщо вони дорогі.

У китайців нормальним вважається попередньо поцікавитися, що партнер бажає отримати. Втім, це припустимо і на зустрічах високого державного рівня, коли протокольні служби заздалегідь узгоджують процедуру обміну подарунками.

В Японії прийнято робити подарунки до початку перемовин, щоб викликати прихильність до себе у протилежної сторони. Хоча міжнародні стандарти визначають робити це в останній день переговорів.

У США зазвичай дарують презенти разом із чеком, щоб у разі потреби власник подарунка міг обміняти його.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати