Експерти СІМА (Chartered Institute of Management Accountants - прим. ред.) провели дослідження "З’єднуючи крапки - прийняття рішень для нової ери" серед великих організацій у різних країнах світу. Дослідження виявило моделі прийняття рішень, що вже непридатні для застосування, та демонструє, що в багатьох компаніях процес прийняття рішень можна значно покращити.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Про це зазначають у ПАБУ.
Читайте також: "Сайт аудиторської фірми: яким він повинен бути сьогодні".
За результатами дослідження, багато компаній докладають значних зусиль, щоб:
- подолати бюрократію і домогтися гнучкого прийняття рішень;
- зміцнити рівень довіри й поліпшити співробітництво;
- оцінити довгострокову перспективу і визначити правильні параметри оцінки;
- перетворити великі обсяги даних на стратегічне бачення;
- розвинути навички прийняття рішень у вищого керівництва.
Як зазначається, наразі найбільше перешкоджають ефективнішому прийняттю рішень організаційна ізольованість і бюрократія, що призводять до проблем з координацією дій.
У СІМА вказують, що довіру і співпрацю необхідно зміцнювати, що дасть поштовх інтегрованому мисленню. Керівники вищого рівня визнають, що до процесу прийняття рішень потрібно залучати пересічних працівників, але це нелегко їм дається.
Крім цього, керівники підприємств докладають усіх зусиль, щоб знайти критерії для оцінки продуктивності в нових умовах, коли вартість уже не можна виміряти самими лише традиційними засобами бухгалтерського обліку. Водночас інформаційне перевантаження і труднощі обробки великих масивів даних багатьом заважають приймати ефективні рішення.
Читайте також: "У IESBA працюють над новою редакцією Кодексу етики професійних бухгалтерів".
Також зазначається, що у сучасному мінливому і невизначеному бізнес-середовищі керівники вищої ланки потребують нових навичок для прийняття ефективних рішень.