The Yurydychna Gazeta continues introducing world law firms and their representatives to its readers. We have got an interview with Duarte Henriques, the partner in BCH Lawyers the law firm (Portugal). He told us about the legal market in Portugal, role of the Portuguese Bar Association, and the principles to build and manage legal business he himself follows.
При визначенні податкового зобов'язання з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин необхідно, насамперед, встановити розрахункову вартість одиниці товарної продукції гірничого підприємства.
Майже рік в Україні триває судова реформа. Вже добігає кінця конкурс на 120 суддівських крісел в оновленому Верховному Суді. Будемо сподіватися, що восени після ухвалення всіх необхідних законодавчих змін він повністю запрацює.
З метою запобігання і подолання негативних обставин, що перешкоджають або можуть перешкоджати вирішенню завдань кримінального провадження, в кримінальному процесі використовуються заходи примусового характеру, відомі як заходи забезпечення кримінального провадження.
Останні 3-4 роки земельні спори займають передові позиції серед категорій справ, які розглядаються судами. Кількість таких справ не зменшується, проте судову практику в цих справах не завжди можна назвати усталеною.
Польський парламент ухвалив зміни до законодавства про судову систему. Сенат Польщі слідом за нижньою палатою парламенту Сейму проголосував за поправки до закону про структуру судів, який підпорядковує Верховний суд країни Міністерству юстиції.
Проблема «землі» існує в Україні протягом усього періоду незалежності. Численні спори тягнуться роками – реформувати чи не реформувати? Якщо реформувати, то яким чином? Наразі Україна поділилася на два табори: ті, хто за проведення земельної реформи, а також ті, хто проти. Водночас абсолютна більшість з обох таборів під земельною реформою розуміють неминучість скасування мораторію на продаж землі.
В рейтингу найбільш поширених арбітражних спорів у сфері агробізнесу, беззаперечно, першість належить спорам, які стосуються якості товару.
На початку липня в засобах масової інформації досить непомітно пройшла новина про те, що скасування мораторію на купівлю-продаж сільськогосподарської землі в Україні не впливатиме на видачу чергового траншу від МВФ, а також що відповідні зміни будуть відображені у Меморандумі про економічну і фінансову політику між Україною та МВФ від 01.09.2016 р.
Протягом усього часу існування незалежної України питання земельної реформи та відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення було на порядку денному законодавчої та виконавчої гілок влади.
Сьогодні сільське господарство – це одна з найперспективніших галузей нашої економіки, яка забезпечує понад третину ВВП і дає тисячі робочих місць нашим громадянам.
З часів незалежності в Україні проводяться реформи. Однак останніми роками реформування українського законодавства вийшло на новий рівень, що дозволяє сподіватися на значні досягнення для держави та громадян у майбутньому.
Стосовно захисту земельних правовідносин вже було дуже багато висловлювань, коментарів та порад від авторитетних фахівців юридичної спільноти. Однак цього разу я хочу присвятити нашу розмову серйозній та актуальній проблемі сучасності – рейдерству в аграрному бізнесі.
Відносини використання, охорони та відтворення земель, незважаючи на значні позитивні тенденції та зміни протягом останніх років, надалі перебувають у стадії реформування й пошуку сталих та зрозумілих правил.
Міжнародний валютний фонд очікує затвердження Верховною Радою законопроекту щодо запуску ринку землі, а також скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення вже до кінця цього року.
В юридичній практиці у зв’язку з введенням у 2015 р. транспортного податку почали виникати судові спори щодо законності його нарахування та стягнення з власників транспортних засобів.
Чинним законодавством України передбачено видачу суб’єктом господарювання грошових коштів на відрядження лише фізичній особі, яка перебуває з ним у трудових відносинах або є членом керівних органів підприємства, що видає такі кошти.
У кінці червня 2017 р. до парламенту Республіки Кіпр надійшла законодавча ініціатива з боку Фінансового комітету про скорочення термінів перебування особи на території Кіпру для визнання її податковим резидентом Республіки.
Сьогодні у шлюбних договорах заможних пар з «іноземним елементом» часто можна зустріти підпорядкування майнових відносин подружжя англійському праву.
На початку минулого місяця Департамент Кіберполіції Національної поліції України рекомендував всім користувачам змінити свої паролі та електронні цифрові підписи (далі – ЕЦП) у зв’язку з тим, що ці дані можуть бути скомпрометовані (тобто доступні стороннім особам). Причиною такої заяви стала масштабна кібератака користувачів вірусом Petya.A та можливим інфікуванням локальних комп’ютерів.
Родюча земля – це, без сумніву, гордість нашої країни. Та як максимально ефективно ми можемо використовувати цей ресурс для блага українського народу? Коли земельна реформа дійде до свого логічного та, бажано, успішного завершення? Чи цікаво іноземним інвесторам інвестувати в українську землю?
«Юридична Газета» продовжує знайомити своїх читачів із представниками іноземного юридичного бізнесу. Ми поспілкувалися з партнером португальської юридичної фірми BCH Lawyers Дуарте Енрікесом, який розповів про ринок юридичних послуг Португалії, роботу та роль Асоціації правників Португалії, а також про власні принципи побудови та ведення юридичного бізнесу.