На практиці досить розповсюдженою є ситуація, коли замість боржника кредит сплачує інша особа, без оформлення для цього договірних відносин з боржником.
16 листопада ц.р. проект EDGE представив Державній фіскальній службі України та Міністерству економічного розвитку і торгівлі України перші результати роботи над концепцією реформування законодавства про діяльність представництв іноземних юридичних осіб в Україні.
Навесні 2012 р. до мене звернувся клієнт. Повідомив, що на нього подав у суд банк, хоча людина ніколи не брала в цьому банку жодних кредитів.
Аграрний сектор є тим локомотивом, який здатний витягнути нашу країну з боргової ями та забезпечити розвиток інших галузей.
Однією з актуальних проблем правової охорони інтелектуальної власності є «стикові випадки», коли один і той же об'єкт може охоронятися нормами різного виду виключних прав.
Нещодавно Уряд вніс до Верховної Ради України підготовлений Мінекономрозвитку законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про захист авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет».
Наразі, в Україні здійснюється адаптація чинного законодавства до європейських стандартів, у зв’язку з чим перед українською владою постають важливі питання, завдання та цілі.
Поділ майна дуже рідко проходить легко й безперешкодно між особами, які це майно ділять. Така проблема не оминає і поділ спадку померлого між його спадкоємцями.
Спадкування – це інститут цивільно-правових відносин, що існує вже сотні років, тому, відповідно, є майже досконало дослідженим та вивченим.
Отримання спадщини інколи перетворюється на суцільні пригоди не лише для людей, далеких від юриспруденції, але й для самих юристів. Здавалося, чого б там – зібрав усі необхідні документи, підготував позовну заяву та подав до суду.
Наше життя влаштоване таким чином, що кожен хоча б раз у житті стає учасником спадкових правовідносин.
Коли в сім'ї грошей бракує, то всі гуртуються, аби якось вижити. А от коли приходить звістка, що хтось з американських родичів залишив величезний спадок, то всі гуртуються, аби «урвати» собі шмат спадку побільше.
Верховна Рада прийняла Закон «Про протидію впливу на результати офіційних спортивних змагань корупційних правопорушень».
1.07.2015 набрав чинності закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Метою цього закону є виведення галузі управління багатоквартирними будинками з-під державної монополії.
В України навчання у вищих навчальних може здійснюватися за дистанційною формою навчання (ст. 49 Закону України «Про вищу освіту» від 1.07.2014).
7 листопада 2015 року набув чинності ЗУ «Про Національну поліцію», на підставі чого втратив чинність ЗУ «Про міліцію», який діяв на території України ще з 1 січня 1991 року.
Здавалося б, що може бути спільного між виборами у законодавчі збори Санкт-Петербурга в 2011 році та місцевими виборами 2015 року в Україні? Відповідь проста – в обох випадках схема обрання депутатів рад була настільки специфічною, що і досі не мала світових аналогів.
Загальне правило спадкового законодавства, встановлене Книгою 6 Цивільного кодексу (далі – ЦК), говорить, що спадкоємці можуть вільно прийняти спадщину протягом 6-ти місяців після її відкриття.
З моменту відкриття спадщини у спадкоємців постає питання: як правильно та швидко оформити свої спадкові права? Чинне законодавство встановлює термін тривалістю 6 місяців, протягом якого спадкоємці можуть заявити про своє бажання оформити спадщину або відмовитися від неї.
Проблемні моменти взаємовідносин між виробниками лікарських засобів і фармацевтичної продукції та дистриб’юторами обговорювали правники під час спільного засідання Комітетів АПУ з фармацевтичного та конкуренційного права «Фармацевтична галузь крізь призму конкуренційного законодавства».
Сьогодні в усьому світі до представників судової системи ставляться нові, більш жорсткі вимоги. Наразі суддя повинен володіти цілою низкою якостей, які здатні забезпечувати не тільки прийняття рішення у конкретній справі, а прийняття рішення у справі, відповідно до нового концепту розуміння статусу прав людини.
20.11.2015 р. на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України розглянуто питання про рекомендування кандидатів для обрання на посаду судді безстроково.
Зважаючи на ті функції, які сьогодні мають нотаріуси (нагадаємо, що нотаріусам цього року надано додаткові повноваження у сфері державної реєстрації прав), арбітражні керуючі (від діяльності яких фактично залежить доля багатьох українських підприємств), держслужбовці Мін’юсту та роль представників цих професій у суспільстві, підвищення їх кваліфікації є вкрай актуальним і важливим питанням.
Катерина Чижмарь, керівник Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції, розповіла «Юридичній газеті» про ключові особливості навчання та підвищення кваліфікації нотаріусів.