13 жовтня 2020, 10:54

Що змінилося у маркетингових кроках ЮФ під час та протягом карантинних обмежень

Опубліковано в №19 (725)

Ірина Химчак
Ірина Химчак співзаcновниця маркетингової та комунікаційної агенції BeCentric

Близько 15–20% клієнтів BeCentric — компанії сфери професійних послуг, включаючи юридичні фірми. Тобто ми бачимо реакцію компаній реального сектору і міжнародних організацій та B2B-консантингового бізнесу на події, що відбуваються зовні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


З одного боку, серед усіх клієнтів ми бачимо прояви «моди на зміни» — коли зміни комунікуються, але предметно і глибоко не відбуваються. З іншого боку, ми помічаємо й тенденції, які залишаться надовго.

Тенденція №1. Аутсорсинг

Чому: економія бюджету на утримання спів робітників бек-офісу (відділу маркетингу в цьому випадку); нестача юридичних маркетологів на ринку. Цікавинка сезону: цього бізнес сезону ми чи не вперше почали одержувати замовлення від окремого партнера чи окремої практики юридичної фірми на виконання робіт, на які не вистачає часу чи уваги внутрішнього відділу маркетингу. Вочевидь, у юридичних фірм є «більш важливі», зазвичай пайові, і «менш важливі», переважно зарплатні партнери, між якими відповідно розподіляється увага маркетингового відділу. Це мотивує індивідуальних партнерів звертатися до зовнішніх провайдерів за власний кошт, а не маркетинговий бюджет фірми. Тенденція, погодьтесь, цікава.

Що аутсорсять юридичні фірми:

  • весь процес участі у міжнародних рейтингах (від планування, підготовки анкет, комунікації з аналітиками й редакторами до релізів за результатами рейтингів);
  • маркетинговий контент. Топ замовлень — відео-контент, анімовані відео матеріали для соціальних мереж, анімована відеоінфографіка, графічний дизайн;
  • маркетинговий копірайтинг;
  • весь процес SMM.

Тенденція №2. Спецпроєкти

Чому: юридичні фірми надто активні, коли мова йде про наслідування маркетингових ініціатив колег по ринку. Виділитися та відбудуватися від маркетингового шуму навкруги наразі вдається через маркетингові спецпроєкти. Цей формат не зобов'язує на довгий час, і в цьому його плюс. Тобто зробити спецпроєкт можна один раз, можна кожного року чи раз на квартал. Спецпроєкти можуть бути будь-якого формату та змісту, але не можуть бути маленькими чи покладатися на органічне охоплення. Або масштабно, голосно, з рекламним бюджетом на просування, або немає сенсу.

Зараз у топі проєкти з організації масштабного власного бізнес-заходу, впровадження нових ініціатив щодо піклування про співробітників, зокрема програм корпоративного добробуту, соціально-культурні проєкти, спеціалізовані B2С-продукти.

Що аутсорсять юридичні фірми:

  • концепцію спецпроєкту;
  • брендінг та продакшен спецпроєкту;
  • PR-кампанії на підтримку спецпроєктів.

Тенденція №3. Дослідження цільових груп

Чому: юридичні фірми починають усвідомлювати, що їх маркетингові зусилля, сплановані на інтуїції власника, переважно неефективні. Нарешті ставиться питання: що ми робимо не так? Юридичні фірми почали цікавитися, що таке «доказовий маркетинг», «омніканальний маркетинг» і збирати реалістичні дані про свої цільові групи.

Що аутсорсять юридичні фірми:

  • розробку архітектури кількісного чи якісного маркетингового дослідження;
  • проведення дослідження відповідним методом;
  • розробку комунікаційної та/ або маркетингової кампанії для роботи з цільовими групами на основі реальних даних.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати