26 січня 2022, 17:32

Глобальний ринок страхування: премії епохи пандемії

Опубліковано в №2 (756)

До кінця 2022 р. прогнозується рекордний розмір страхових премій у світі — $7 трлн. Про це пише Swiss Re Institute у своєму звіті про глобальний ринок страхування World insurance: the recovery gains pace.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Стрімке відновлення світової економіки після Covid-19 призведе до зростання глобального реального ВВП. Глобальні страхові премії мають наслідувати це зростання, збільшившись на очікувані 3,3% у 2021 р. на загальну суму $6,9 трлн. У 2022 р. прогнозується зростання страхових премій на 3,9%. Торік їх зростання на ключових ринках прогнозувалось на рівні 6,3% для Китаю, 1,7% для США, 2,8% у Західній Європі та 5,6% для ринків, що розвиваються.

У звіті Swiss Re Institute дослід жуються такі фактори, як інфляція та цифровізація, що впливають на розвиток страхової галузі. Ключовою можливістю для неї є позитивний розвиток поінформованості споживачів щодо пандемії Covid-19.

З історії Swiss Re

Це одна з найбільших перестрахувальних компаній у світі зі штаб-квартирою в Цюріху. Заснована у грудні 1863 р. Стала першою поза Німеччиною, створеною лише для перестрахування ризиків інших страхових компаній. Її засновниками були Schweizerische Kreditanstalt (Швейцарський кредитний банк), страхова компанія Helvetia та низка фінансистів кантону Цюріх. Імпульс до створення компанії дала велика пожежа у травні 1861 р. в Гларусі — через слабкість страхових компаній потерпілі країни не отримали майже нічого. Першим клієнтом Swiss Re стала Helvetia, що займалася страхуванням морських перевезень. З 1881 р. фірма почала перестрахування ризиків, пов’язаних з нещасними випадками, з 1901 р. — пов’язаних з автострахуванням, з 1904 р. — промислового страхування.

Через 102 роки, в 2006-у купівля страхового бізнесу GE за $7,4 млрд зробила Swiss Re найбільшим перестраховиком у світі. Зараз компанія працює у більш ніж 30 країнах. За розміром страхових премій лідирують США ($17 млрд), далі йдуть Великобританія ($3,8 млрд), КНР ($2,1 млрд), Австралія ($1,9 млрд), Японія ($1,7 млрд), Канада ($1,3 млрд), Німеччина ($1,3 млрд), Нідерланди ($1,3 млрд), Швейцарія ($1,2 млрд), Франція ($1 млрд) та Ірландія ($0,8 млрд). Частиною Swiss Re є дослідницький Swiss Re Institute.

Постковідне зростання

Швидке впровадження вакцини та великомасштабні бюджетні стимули, включаючи безпрецедентні прямі трансферти домогосподарствам та підприємствам, сприяють швидшому відновленню економіки, ніж прогнозували аналітики. Swiss Re прогнозує глобальне зростання до історично високого рівня 5,8% у 2021 р. До кінця 2022 р. загальні світові обсяги премій, за прогнозами, вперше в історії перевищать $7 трлн.

Найкраща підготовка до наступного економічного шоку — наявність фінансових буферів. Однак фіскальні та грошові вливання виснажу ються, а це означає, що приватний страховий сектор набуває дедалі більшого значення. Скорочення прогалин у страховому захисті має стати метою економічної політики.

Економічне зростання у 2021 та 2022 рр. стане ключовим фактором для зростання страхових премій у всьому світі. Основним ринком залишиться Китай, де економічне зростання і, відповідно, зростання премій продовжуються високими темпами. Відновлення економіки цієї країни стимулюватиме відновлення світової та розвиток страхової галузі, що ще більше підвищить стійкість суспільства та забезпечить якісний розвиток як страхової галузі, так і економіки КНР, прогнозують у Swiss Re Institute. 14-й п’ятирічний план Китаю та інші амбітні цілі окреслили великі можливості зростання та простір для інновацій.

Однак у країнах з ринком, що формується, і тих, що сильніше постраждали від пандемії та залишились без великої вакцинації або фінансових стимулів, відновлення відбуватиметься повільніше, наприклад, у Латинській Америці та Карибському басейні — 5,6%, країнах Європи та Центральної Азії (там, де ринок формується) — 4,1%, на Близькому Сході та в інших країнах Африки — 3,7%.

Swiss Re Institute прогнозує, що швидке відновлення світової економіки, найсильніше підвищення ставок за 20 років за комерційними напрямами страхування, крім страхування життя, та підвищення поінформованості про ризики сприятимуть зростанню попиту на страхування захисту від ризиків. Бізнес зі страхування життя також має виграти від сильніших фінансових ринків та сталого відновлення доходів споживачів.

Найсильніше підвищення ставок за 2 десятиліття у комерційних напрямах продовжує залишатися основним фактором зростання премій з ризикового страхування, крім страхування життя. Найбільший приріст за статтями фінансової та професійної відповідальності (+ 39% у середньому у 2020 р.) був відзначений в Австралії, Великій Британії, Латинській Америці та США. Страхування майна (+ 19%) також дуже росло у всіх регіонах, а страхування збитків від катастроф (+ 6%) відставало порівняно з минулими періодами. У Swiss Re Institute очікують, що підвищення ставок буде продовжуватися й цього року, хоча зростання має бути помірним.

Азіатський регіон домінує

У топ-20 за глобальним обсягом страхових премій знову увійшли США, Китай та Японія — на їхню частку припадало майже 58% світового ринку. Частка 20 провідних країн також трохи зросла — до 90,7% у 2020 р. Китай продовжує займати зростаючу частку, досягши у минулому році показника у 10,5% світового ринку страхування. Швидко зростаючий азіатський регіон стає все більш домінуючим: 6 його ринків входять до 20 кращих, а частка ринку в 2020 р. становила 25%.

Swiss Re очікує, що ринки країн, які розвиваються, продовжать випереджати розвинені ринки, а Азія — випереджати інші регіони, що відображено в діаграмі глобального зростання премій, яке зміщується разом з економічною міццю із заходу на схід.

P.S. Остаточні цифри за 2021 р. ще не оприлюднені. Тим цікавіше буде дізнатися, чи справдились ці прогнози.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати