17 грудня 2013, 14:43

Сьогодні інвестори дивляться на українські компанії розважливіше

Нинішня політична та економічна ситуація в країні не дозволяють робити довгострокові прогнози

Опубліковано в №51-52 (393-394)

Олександр Плотніков
Олександр Плотніков «Arzinger» партнер

Репутація для інвесторів – це не порожній звук. Заробити добру репутацію досить складно, а втратити її можна дуже швидко.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про ринок капіталів, який маємо у 2013-му, та на які зміни тут слід сподіватися у 2014 році «Юридичній газеті» розповів радник, керівник практики банківського та фінансового права Адвокатського об’єднання Arzinger Олександр Плотніков

 

Пане Олександре, чи вдалим був 2013 рік для українського фондового ринку?

 

Фондовий ринок є однією зі складових фінансової системи країни, і тому він віддзеркалює стан системи в цілому. На жаль, 2013 рік не став роком відновлення фондового ринку після фінансової кризи. Сучасні тенденції є дуже сумними і дають обмаль підстав для оптимізму. Фондовий ринок є вторинним щодо реальної економіки і має слугувати джерелом її фінансування. Але нинішня політична та економічна ситуація в країні не дозволяють робити довгострокові прогнози, що не сприяє попиту на інструменти фондового ринку.

Основне завдання сьогодні для більшості – утриматися на існуючих позиціях і не втратити власний бізнес. Про серйозні інвестиції ніхто навіть не думає (звичайно, за винятком деяких груп, наближених до влади).

 

Але цього року ми були свідками декількох успішних випусків єврооблігацій. Як Ви можете це прокоментувати?

 

Справді, у 2013 році такі компанії, як Метінвест, ДТЕК, Укрзалізниця і деякі інші провели випуски єврооблігацій. Однак якщо подивитися на перелік цих компаній, то можна дійти однозначного висновку, що ринок єврооблігацій відкритий для вкрай вузького кола українських емітентів. Крім того, деякі випуски були організовані з основною метою реструктуризації заборгованості за попередніми випусками. Досить спірним є і твердження про успішність деяких випусків. Я не фінансист і не беруся оцінювати фінансовий бік цього питання, але навряд чи сам факт того, що певна кількість облігацій була розміщена, можна розцінювати як успішний випуск. Не секрет, що деякі облігації довелося випускати з доволі високою прибутковістю для такого інструменту, щоб зробити їх привабливими для інвесторів. Крім того, початкові плани щодо обсягу залучених коштів були істотно знижені в ході розміщення.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати