05 листопада 2013, 16:30

Робота детектива має бути логічно завершена

Краще не намагатися обдурити «детектор брехні»

Опубліковано в №45 (387)

Сергій Казьмірук
Сергій Казьмірук Детектив, експерт­поліграфолог

Останнім часом обговорення наказу Міністерства доходів і зборів України щодо застосування детектора брехні не вщухає ні на день, оскільки практика використання таких пристроїв Україні не дуже відома. Тож для з’ясування деталей цього процесу та в продовження порушеної в попередньому номері теми «Юридична газета» звернулася до детектива, експерта­поліграфолога Сергія Казьмірука


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Як працюється в наш час детективам в Україні? 

Детектив у загальному розумінні цього слова використовує різноманітний арсенал методів, способів, методик, навичок та інструментів для досягнення поставленої мети. Про це ми всі добре обізнані з історії, детективної літератури, фільмів, а сьогодні ще й з мережі Інтернет. Наприклад, Шерлоку Холмсу в розкритті злочинів допомогло суворе дотримання наукових методів, особлива увага до логіки, уважність та метод дедукції, який дозволяє за розрізненими і малозначущими окремими деталями відновити цілісну картину так, ніби він бачив подію на власні очі. Ключовими моментами методу дедукції є спостережливість та експертні знання в багатьох практичних і прикладних галузях науки і знання криміналістики. Це дуже відомий та симпатичний детектив, але це літературний персонаж, що є в рамках детективного жанру.

Доцільно підкреслити, що, зважаючи на історичний досвід і практику в реальному житті та роботі, маю також свій системний підхід. Це оперативний досвід і практична робота в системі безпеки міжнародних компаній та ключовий інструмент – поліграф (так званий детектор брехні). Тож можу відповісти на запитання згідно з власним наявним досвідом та висловити думку як фахівець щодо тих напрямків роботи, які мною практично досліджені та стосуються обраної спеціалізації.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати