02 серпня 2013, 10:36

Перед нами стоїть вкрай амбіційне завдання – створення комфортного інвестиційного клімату

Ми докладаємо багато зусиль, щоб забезпечити доступ до міжнародних фінансових ринків

Опубліковано в №31-32 (373-374)

Алла Папаіка
Алла Папаіка Директор Департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів НКЦПФР

Ринок цінних паперів надає широкий спектр можливостей для українського бізнесу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Одним з найважливіших та найактуальніших завдань Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі –НКЦПФР) є покращення інвестиційного середовища в Україні.

Бізнес повинен володіти ситуацією на фондовому ринку, що сприятиме отриманню інвестицій.

 

 

Прокоментуйте, будь ласка, нинішній стан корпоративного управління в Україні та подальші перспективи його розвитку, що пропонуються НКЦПФР.

Наразі стан корпоративного управління в акціонерних товариствах не можна назвати досконалим та бездоганним, але варто сказати про високу динаміку його покращення. За останні роки Комісія суттєво наблизила українські стандарти корпоративного управління до міжнародних, зокрема, створенням та актуалізацією корпоративного законодавства, принципів корпоративного управління та введення нових понять і процедур: сквіз­ауту, корпоративного секретаря, похідного позову, а також механізму вирішення проблем з «мертвими душами».

Варто зауважити, що регулятор проявляє активну діяльність у цьому напрямку, створивши Експертну раду з питань корпоративного управління при НКЦПФР, а також тісно працюючи з Центром корпоративного права та міжнародною організацією USAID. Також Комісією вже підготовлена низка важливих ініціатив, і протягом року їх перелік буде тільки розширюватися. На сьогодні перед нами стоїть вкрай амбіційне завдання  – створення комфортного інвестиційного клімату, підвищення рівня інвестиційної привабливості України. Досягти поставлених цілей, привести на наш фондовий ринок серйозних гравців, можна лише зробивши систему корпоративного управління зрозумілою для іноземних інвесторів – тобто впровадивши міжнародні стандарти у вітчизняне законодавство.

 

 Які методи корпоративного фінансування за допомогою інструментів фондового ринку на сьогодні, з точки зору регулятора, є більш популярними та чому?

Нині загальновідомим фактом є те, що облігації посідають провідне місце в інструментарії на ринку цінних паперів. Вони вирізняються простотою випуску, налагодженим механізмом та інтересом з боку інвесторів. Якщо говорити про показники, то за підсумками 2012 року обсяг торгів облігаціями підприємств на ринку цінних паперів збільшився на 20,43% порівняно з 2011 роком та становив 124,89 млрд грн. До того ж реєстрація емісії цінних паперів за чотири місяці 2013 року в цьому сегменті також демонструє зростання. Так, за цей період регулятор зареєстрував випуски облігацій 68 підприємств на загальну суму 11,3 млрд грн, тоді як у січні – квітні 2012 року – на 4,21 млрд грн менше, тобто на 7,09 млрд грн.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати