25 березня 2014, 14:26

Особливість мусульманської релігії полягає в тому, що вона енергійно втручається в усі сторони життя людей

Основним принципом ісламського судочинства є необмежена довіра до людини

Опубліковано в №13 (407)

Сергій Нагорний Юрист законотворчої діяльності

Діяльність юристів є досить різносторонньою. З однієї сторони потрібно проконсультувати клієнтів з питань українського права, змін законодавства та як ці зміни вплинуть на клієнта.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


З іншої сторони при інтенсивному розвитку клієнтів потрібно консультувати по базових питаннях права іншої держави. Так, така практика стає все більш поширеною, у зв’язку з кризовою ситуацією в Україні кожна юридична компанія намагається виділитись та запропонувати більше ніж конкуренти.

Як правило українців більше цікавлять такі юрисдикції як Європа та США, а юридичні компанії в багатьох випадках не лише мають дипломованих у бажаних країнах спеціалістів, але і власні іноземні представництва, які можуть продовжити супровід клієнта.

Рідко клієнти юристів цікавляться правом країн Сходу, а тому для обговорення права країн Близького Сходу «Юридична газета» звернулась до Сергія Нагорного, експерт з ісламського права.

 

Пане Сергію, на Вашу думку, чи зростає сьогодні в світі та Україні зокрема інтерес до мусульманського судочинства?

Нині для України вектор Близького і Середнього Сходу дуже важливий. Він не менш важливий, ніж Росія, Захід чи Азійський напрямок. Наприклад, один тільки погляд на політичну та економічну карту лише Арабського Сходу дає уявлення про надзвичайну важливість і перспективу цього регіону. Нині інтерес до вивчення соціально-політичних процесів, у тому числі й до мусульманського судочинства, що відбуваються в країнах Арабського Сходу, величезний, і вочевидь і надалі зростатиме як у світі, так і в Україні.

 

Розкажіть, будь ласка, детальніше, чим цікавий Арабський Схід для України та чи вивчається сьогодні мусульманське судочинство в світі та Україні.

По-перше, із цього східного блоку, що поєднує багатонаселені країни світу, які володіють величезними ресурсами, промислово розвинуті країни, у майбутньому, на мою думку, міг би з’явитися аналог Європейського Союзу. Сьогодні Арабський регіон є своєрідним центром, який впливає на міжнародні відносини та відрізняється від західної моделі. На відміну від Європи, у країнах Арабського Сходу не існує рівноваги; величезна площа, культура, право і потужний вплив ісламського фактору з ознаками фундаменталізму, а також особливості історичного розвитку призвели до створення близькосхідної системи, яку становлять арабські держави. За територіальною ознакою країни Арабського Сходу поділяються на три великі зони: африканську, східно-середземноморську та аравійську. Перша зона – країни Магрибу, друга – країни Середземномор’я, а решта арабських країн приєднується до аравійської зони.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати