18 червня 2013, 10:09

На сьогодні цілком нормальна практика підписання форвардних контрактів

Ставлення західного банківського сектору до українців досить насторожене

Опубліковано в №25 (367)

Володимир Фурман Головний юрисконсульт ТОВ «Ерсте Груп Імморент Україна»

Попри проголошення завершення фінансової кризи, стан ринку нерухомості в Україні ще досить нестабільний. Ринок нерухомості на сьогодні є популярним у діяльності не лише будівельних компаній, а й юристів, оскільки під час реалізації відповідних проектів у цій галузі виникають численні правові завдання, що пов’язані із земельним, господарським і фінансовим правом


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

 

Пане Володимире, після фінансової кризи ринок нерухомості поступово набирає обертів. Прокоментуйте, будь ласка, розвиток законодавства сфери містобудівної діяльності протягом останнього часу.

Насправді стверджувати, що фінансова криза завершилася, з одного боку, правильно. Проте, з іншого боку, криза закінчилася, а стагнація триває. На ринку нерухомості це відчувається насамперед, позаяк на нього спрямовуються інвестиції з інших галузей, тобто гроші йдуть або на фондовий ринок, або ж у випадку України – на ринок нерухомості.

Оскільки стагнація інших галузей економіки триває в усьому світі, зокрема в Європі, тому не можна сказати, що ми відчуваємо активізацію інвесторів на ринку нерухомості в Україні.

Якщо говорити про активізацію, то це будуть лише місцеві інвестори, але точно не інвестори з Європи, які б хотіли брати участь у ринку нерухомості України, як це було у 2006–2008 роках. Саме в цей період ринок був «перегрітий», і всі хотіли на ньому працювати.

 

 Тобто українські інвестори готові тут залишати гроші?

На мій погляд, певний пул українських інвесторів відчуває сприятливі умови для того, щоб інвестувати в Україну. Можливо, це пов’язано з політичною ситуацією, з розумінням влади.

Це свого роду флагмани українського бізнесу, найбільші фінансово­промислові групи. Не можна сказати, що вони дуже активно інвестують у нерухомість, проте у всіх них є real estate підрозділи і реалізовані ними проекти. Це основні інвестори в ринок нерухомості України, зокрема, у частині комерційної нерухомості в містах, якщо ж говорити про промислову нерухомість у регіонах, то можна зробити висновки, що інвестиції туди йдуть, у тому числі з­за кордону.

 

 У 2013 році було запроваджено нову систему реєстрації прав на нерухоме майно. Як відреагував на це ринок?

Я позитивно ставлюся до цієї системи. Попри певні недоліки, вона є прогресивним явищем. Ситуація, коли реєстрація вторинного об’єкта здійснюється в один день з підписанням угоди в нотаріуса, є надзвичайно прогресивною для України.

Ті проблемні моменти, що існують у системі, можна назвати нормальною хворобою зростання. Тобто це ті вади, які можна усунути.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати