19 березня 2013, 11:21

Банк по-різному підходить до встановлення тарифів на різні послуги

При встановленні ділових відносин сторони можуть домовитися про взаємовигідні умови

Опубліковано в №12 (354)

Оксана Терещенко Начальник відділу правового супроводження діяльності банку ПАТ «Банк Кіпру»

Як відомо, на сьогодні банки дедалі частіше продають стресові активи факторинговим компаніям. Зацікавившись цим питанням, «Юридична газета» довідалася про наступне.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Зазвичай рішення щодо продажу проблемних кредитів приймається тоді, коли стає зрозуміло, що стягнення заборгованості власними силами банку дасть значно менший економічний ефект. Найпоширенішою практикою в Україні є прямий продаж третій особі. Ще одним із розповсюджених способів передачі проблемних кредитів є застосування механізмів факторингу.

 

 На думку деяких банків, п. 3.9 Положення про порядок іноземного інвестування в Україну забороняє повернення іноземної інвестиції за рахунок кредитних коштів. Чи погоджуєтеся Ви із цим? За рахунок яких коштів тоді слід повертати іноземні інвестиції, як Ви вважаєте?

Відповідно до п. 3.9. Положення про порядок іноземного інвестування в Україну, затвердженого постановою Правління НБУ від 10.08.2005 р. № 280, уповноваженому банку дозволяється здійснювати перерахування коштів в іноземній валюті (які не куплені на міжбанківському валютному ринку України та не залучені у формі кредиту, позики) з метою повернення іноземної інвестиції та/або прибутків, доходів, інших коштів, одержаних іноземним інвестором від інвестиційної діяльності в Україні, на підставі документів, що визначені відповідним пунктом нормативно-правового акта Національного банку України, що регулює порядок та умови торгівлі іноземною валютою (крім заяви про купівлю іноземної валюти).

Таким чином, існує пряма заборона для уповноважених банків перераховувати з метою повернення іноземних інвестицій кошти, що залучені у формі кредиту, позики, саме в іноземній валюті.

До того ж відповідно до п. 3.1. вказаного Положення повернення іноземної інвестиції, а також прибутків, доходів, інших коштів, одержаних іноземним інвестором від інвестиційної діяльності в Україні, здійснюється, зокрема, на інвестиційний рахунок у національній валюті іноземного інвестора.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати