03 вересня 2013, 10:00

Аналізуючи минуле, підсумовуючи досягнення, відповідально та виважено плануємо майбутнє

Покарання у виді позбавлення волі жодним чином не має на меті принижувати честь і гідність осіб, які опинилися за ґратами

Опубліковано в №35-36 (377-378)

Олександр Лісіцков Голова Державної пенітенціарної служби України

Державна пенітенціарна служба України (далі – ДПтС) цього року відсвяткувала 15­ту річницю з дня створення Державного департаменту України з питань виконання покарань як центрального органу виконавчої влади. ДПтС входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері виконання кримінальних покарань. Діяльність служби спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра юстиції України. Основними завданнями служби є: реалізація державної політики у сфері виконання кримінальних покарань; внесення пропозицій щодо формування державної політики у сфері виконання кримінальних покарань; забезпечення формування системи наглядових, соціальних, виховних та профілактичних заходів, які застосовуються до засуджених та осіб, узятих під варту. Про те, як справляється ДПтС із цими завданнями, як дотримуються вимоги законодавства щодо виконання і відбування кримінальних покарань та як відбувається реалізація законних прав та інтересів засуджених і осіб, узятих під варту, розповів Голова Державної пенітенціарної служби України Олександр Лісіцков.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

 

Олександре Володимировичу, на урочистих зборах з нагоди 15­річчя ДПтС у своїй вітальній промові Ви зазначили, що «день народження як для людини, так і для професійної структури, є насамперед приводом для аналізу того, що зроблено в попередні роки, та визначення планів на майбутнє». Що Ви можете сказати, аналізуючи пройдений за 15 років непростий шлях становлення і розвитку системи? Які досягнення та напрацювання можете окреслити? 

Я пригадав вислів відомого польського фахівця у галузі пенології Моніки Платек: «Реформа пенітенціарної системи становить необхідну частину побудови демократичної правової держави». Тож невипадково питання реформування відомства, яке я зараз очолюю, є надзвичайно важливим не лише для самих співробітників, а й українського суспільства в цілому.

Варто зауважити, що заходи з удосконалення системи виконання кримінальних покарань в Україні почали активно здійснюватися ще з початку 90­х років минулого сторіччя. Прикладом таких позитивних практичних кроків є постанова Кабінету Міністрів УССР від 11 липня 1991 р. № 88 «Про Основні напрямки реформи кримінально­виконавчої системи в Українській РСР», яка, зокрема, передбачала переобладнання виправно­трудових колоній за блочним типом.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати