30 квітня 2020, 13:28

Судова реформа може продовжуватися тоді, коли не суперечить Конституції, - Рада Європи

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

До Конституційного Суду України надійшов лист Голови Департаменту правосуддя та правового співробітництва Ради Європи Ханне Юнкер, у якому Суд поінформовано, що в рамках постійної співпраці між Радою Європи та Україною у сфері судової реформи, Департаментом правосуддя та правової співпраці при Генеральному Директораті з прав людини та верховенства права здійснено оцінку двох, нещодавно прийнятих Конституційним Судом України рішень, а саме №2-р/2020 від 18 лютого 2020 р. та №4-р/2020 від 11 березня 2020 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Процедура добору суддів має бути спрощена, - заступник Голови ВРП".

Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Вказану оцінку розробив залучений Департаментом міжнародний експерт, який вивчає рішення КСУ та їхню відповідність європейським стандартам щодо функціонування та організації судової влади, а також рекомендаціям, викладеним у Висновку Венеційської Комісії CDL-AD(2019)027-e "Про правову базу в Україні, що регулює діяльність Верховного Суду та органів судового самоврядування", прийнятому 9 грудня 2019 р.

У вказаному документі, зокрема, йдеться про те, що обидва рішення КСУ стосуються деяких ключових проблем, порушуваних Європейською комісією за демократію через право та підкреслюють важливість її висновку. Також зазначено, що рішення КСУ чітко вказують, що судова реформа може продовжуватися лише за умови, що вона не суперечить Конституції та враховує провідні європейські стандарти у цій галузі. Відтак у перспективі поточної судової реформи рішення Конституційного Суду України вимагають від влади чіткого бачення напряму, пріоритетності та подальших кроків, які слід здійснити.

Як зазначається, висновок Департаменту правосуддя та правової співпраці при Генеральному Директораті з прав людини та верховенства права надає органам виконавчої та законодавчої влади України цінну можливість переглянути деякі пункти планованої реформи, що може виявитися проблематичним у контексті незалежності судової влади.

Також у документі зазначається про можливість залучення суддів та представників громадянського суспільства для всебічної дискусії з метою окреслити спектр необхідних реформ та чітко відокремити їх від тих, що можуть завдати судовій владі шкоди.

Нагадаємо, комітет ВРУ розглянув законопроекти щодо підвищення протидії корупції в державних органах.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати