29 квітня 2020, 13:17

Комітет ВРУ розглянув законопроекти щодо підвищення протидії корупції в державних органах

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Комітет з питань правоохоронної діяльності розглянув 14 законопроектів щодо підвищення ефективності протидії корупції в окремих правоохоронних та інших державних органах.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Комітет ВРУ рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому "банківський" закон".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Зазначається, що учасники засідання розглянули у другому читанні проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення захисту телекомунікаційних мереж)" (№2654).

До проекту народними депутатами було подано 16 правок, із яких 12 підкомітет пропонує врахувати повністю або частково, а решту - відхилити. Більшість правок стосуються санкцій за порушення законодавства і заподіяння шкоди, зокрема, застосування штрафних санкцій і позбавлення волі.

Так, Комітет прийняв рішення рекомендувати ВРУ прийняти законопроект у другому читанні і в цілому з урахуванням підтриманих правок.

Також члени Комітету розглянули у першому читанні проект Закону: "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності протидії корупції в окремих правоохоронних та інших державних органах" (№3133) та тринадцять альтернативних до нього: №№3133-13133-23133-33133-43133-53133-63133-73133-83133-93133-103133-113133-123133-13.

Законопроектами пропонується внести зміни до законів України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб", "Про прокуратуру", "Про Національне антикорупційне бюро України" та "Про Державне бюро розслідувань".

Зазначається, що після обговорення Комітет ухвалив рішення рекомендувати ВРУ включити усі законопроекти до порядку денного сесії і за підсумками розгляду у першому читанні прийняти за основу проект Закону №3133, а тринадцять альтернативних відхилити. Таке рішення підтримали 20 членів Комітету, проти висловились двоє і один утримався.

Народні депутати також розглянули проект Закону "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо удосконалення законодавства у сфері протидії незаконному заволодінню транспортним засобом" (№3301).

Проектом передбачається внесення змін до статтей 289 (Незаконне заволодіння транспортним засобом), 290 (Знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу) КК України та статті 250 (Проведення негласної слідчої (розшукової) дії до постановлення ухвали слідчого судді) Кримінального процесуального кодексу України.

Як зазначається, прийняття даного проекту Закону забезпечить належну, повну кваліфікацію за вчинення відповідних діянь та усунення недоліків КК України, які дозволяють уникнення більш суворої кримінальної відповідальності за повторне вчинення незаконного заволодіння транспортним засобом або вчинення цього злочину у значному чи великому розмірах.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти проект Закону №3301 за основу.

Члени Комітету розглянули проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" (№3314) та прийняли рішення рекомендувати  прийняти у першому читанні за основу.

Окрім того, народні депутати висловили свою позицію щодо п’яти законопроектів, які також стосуються запровадження інституту кримінальних проступків, однак Комітет з питань правоохоронної діяльності не є головним з їх підготовки.

Так, Комітет прийняв рішення звернутися до головних комітетів із проханням рекомендувати Верховній Раді невідкладно розглянути і прийняти за основу та в цілому проекти законів:

  • "Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" (№3286);
  • "Про внесення змін до Митного кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" (№3287);
  • "Про внесення змін до пункту 9 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" (№3288);
  • "Про внесення змін до Закону України "Про Вищий антикорупційний суд" у зв’язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" (№3299);
  • "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі» у зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" (№3375).

Також, більшість членів Комітету підтримали рішення рекомендувати Верховній Раді включити до порядку денного третьої сесії Верховної Ради України ІХ скликання проекти законів:

  • "Про внесення змін до статті 86 Закону України "Про прокуратуру" щодо забезпечення права на перерахунок пенсій працівникам органів прокуратури" (№3325);
  • "Про внесення змін до статті 188-19 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог народного депутата України, Рахункової палати, члена Рахункової палати" (№3354);
  • "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо покращення можливостей для надання професійної правової допомоги та вдосконалення порядку складення протоколів про адміністративне правопорушення за порушення права на інформацію)" (№3265);
  • "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку складення протоколів про адміністративне правопорушення за порушення права на інформацію" (№3327).

Нагадаємо, Комітет ВРУ рекомендує прийняти за основу законопроект щодо фонду гарантування кредитів аграріям.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати