Головним із недоліків судової реформи є надзвичайно тривалий процес кваліфікаційного оцінювання суддів.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Процедура притягнення судді до кримінальної відповідальності як інструмент тиску на суддю, - ВРП".
Про це заявив заступник Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький, повідомляє прес-служба ВРП.
"Венеціанська комісія критикувала його, вказуючи на те, що таке оцінювання можна запровадити як разовий та винятковий захід унаслідок подій 2014 р. Проте пройшло вже шість років, але ще приблизно дві тисячі суддів не завершили попереднє "надзвичайне" кваліфікаційне оцінювання", - зауважив заступник Голови ВРП.
Водночас, згідно з рекомендаціями GRECO (Groupof Statesagainst Corruption - орган Ради Європи з антикорупційного моніторингу) кожні три роки судді мають проходити оцінювання для підвищення кваліфікації як лікарі чи адвокати. "Вже настав час наступного оцінювання, а в нас не завершено ще попереднє. Це заморожує ситуацію, гальмує ротацію кадрів в апеляційних судах та судах першої інстанції. Система відчуває дефіцит нових кадрів", - зазначив він.
На його думку, для поповнення судової системи має бути спрощена процедура добору суддів. "Це не означає, що можна набирати всіх, кого завгодно: вимоги під час здійснення правосуддя мають бути високими, але сама система добору - спрощена. Сьогодні, аби стати суддею, треба пройти 15 стадій відбору. За великим рахунком весь цей процес займає 2–2,5 роки. Мені здається, такий тривалий процес невиправданий і є ключовою причиною дефіциту кадрів у судовій системі та вікового перекосу в суддівському корпусі", - розповів пан Маловацький.
При цьому він висловив сподівання, що наступна реформа призведе до спрощення процедури "надзвичайного" кваліфікаційного оцінювання та добору суддів.
Нагадаємо, ВРП внесе Президентові подання про призначення ще 20-и суддів.