16 серпня 2021, 10:21

Набрав чинності Закон про правовий режим Дія Сіті

Для стимулювання розвитку цифрової економіки документ запроваджує правовий режим «Дія Сіті» та визначає організаційні, правові й фінансові засади його функціонування. Цей правовий режим передбачає спеціальні умови оподаткування, які будуть визначені Податковим кодексом України. Відповідний законопроект наразі опрацьовується у Верховній Раді.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Також документ запроваджує GIG-контракти — нову форму взаємодії з IT-фахівцями, що поєднує в собі переваги фрилансу та соціальні гарантії.

Спеціальні умови оподаткування застосовуватимуться до компаній – резидентів «Дія Сіті». Стати таким резидентом може юридична особа, зареєстрована на території України, яка відповідає низці вимог, вказаних у документі. Статус резидента «Дія Сіті» надає уповноважений центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері цифрової економіки. Закон визначає питання, пов’язані з набуттям та втратою цього статусу.

Інформація про компанії, що мають або перебували у статусі резидента «Дія Сіті», міститься в електронному реєстрі «Дія Сіті», який є відкритим та оприлюднюється в мережі Інтернет.

Правовий режим «Дія Сіті» встановлюється на строк не менш ніж 25 років з дня внесення до реєстру запису про її першого резидента.

Також закон містить норми, пов’язані з тимчасовою непрацездатністю та соціальними гарантіями для гіг-спеціалістів, їхнім загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, а також правом інтелектуальної власності на об’єкт, створений у зв’язку з виконанням гіг-контракту.

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування, крім пункту 9 частини четвертої статті 5 (віднесення діяльності постачальника послуг, пов’язаних з обігом віртуальних активів, до видів діяльності, здійснення яких стимулюється шляхом створення правового режиму «Дія Сіті»). Цей пункт набирає чинності через шість місяців з дня набрання чинності законом України, що визначає особливості правовідносин у сфері обігу віртуальних активів.

Нагадаємо, 4 вересня 2020 року Президент доручив Уряду розробити законопроєкти для реалізації проєкту Дія.Сіті.

Того ж дня Мінцифри презентувала плани щодо реалізації проєкту Дія.City.

30 січня 2020 року Мінцифри та Комітет цифрової трансформації провели спільну робочу зустріч зі стейкхолдерами законопроєктів про Дія City обговорили зміни та опрацювали зауваження, відгуки та пропозиції до проєкту закону №4303.

15 квітня 2021 року Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт про Дія City.

2 черня 2021 року було прийнято за основу законопроєкт про спецрежим оподаткування резидентів Дія Сіті.

15 липня 2021 року базовий законопроєкт про Дія City схвалено у другому читанні.

Читайте також: 

В очікуванні Дія Сіті: Які переваги отримають резиденти та як нові договори захистять ІТ-спеціалістів

Дія Сіті: як в АПУ Законопроєкт № 4303 обговорювали

Які питання варто доопрацювати в законопроєкті №5376 до другого читання?

Оподаткування резидентів Дія Сіті: чого очікувати ІТ-сектору від законопроєкту №5376

Чи перетворять податкові пільги для ІТ-галузі Україну на Силіконову долину 2.0 ? (законопроект №5376)

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати