30 січня 2021, 11:04

Дія City зменшить податкове навантаження на IT-індустрію та створить альтернативу роботі ФОП

Прес-служба Мінцифри

Мінцифра створює умови для розвитку IT-сфери за допомогою спеціального правового режиму Дія City. Для розробки законопроекту №4303 адаптували найкращі світові практики і залучили українських та міжнародних спеціалістів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні презентували курс про підприємництво для школярів".

Про це повідомляє прес-служба Мінцифри.

На спільній робочій зустрічі Мінцифри та Комітету цифрової трансформації зі стейкхолдерами законопроєктів про Дія City обговорили зміни та опрацювали зауваження, відгуки та пропозиції до проекту закону №4303.

"Мінцифра — не регулятор та не має наміру ним ставати. Більше того, ми ЗА дерегуляцію та саморегулівну організацію учасників ринку. ІТ — це простір для росту. Наше завдання, як державного органу, гарантувати галузі такі умови, за яких цей ріст можливий. Деколи найкраще, що ми можемо зробити, — мінімізувати втручання", - зазначив Олександр Борняков, заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ-індустрії

Про зміни, які врахують у законопроекті №4303-д, розповів народний депутат, заступник голови Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації Єгор Чернєв. Зокрема, передбачається запровадження чіткого та широкого переліку дозволених у рамках Дія City видів діяльності — за виключенням діяльності дата-центрів. При цьому до 10% доходів можна буде отримувати з інших сфер. Крім того, буде скасовано оцінку плану реалізації стартап-проєктів у разі надання їм статусу резидента Дія City.

Також буде зменшено кількість підстав для виключення зі спецрежиму, обмежено організацію резидентів в отриманні інформації щодо бізнесу, максимальний розмір внесків та їх цільове використання.

Розширення застосування ФОП на трудові відносини, як і раніше, визнано неможливим в умовах чинного законодавства, оскільки це суперечить трудовому законодавству України і може призвести до повної втрати прав співробітників.

Нагадаємо, Мінцифра розробляє стратегією розвитку сфери віртуальних активів в Україні.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати