«Юридична Газета» №39 (485) від 29 вересня 2015 р.

Коментарі

Публікації

 • ВСУ VS. ПРОКУРАТУРА

  01.07.2015 Верховний Суд України (далі – ВСУ) прийняв постанову у справі №6-178цс15. У цій постанові ВСУ сформулював очевидний правовий висновок, що має велике значення для формування єдності судової практики, правильного правозастосування та є черговим кроком у напрямку обмеження прокурорського свавілля.

 • Питання в ціні

  Законом України «Про іпотеку» передбачено, що у разі набуття іпотекодержателем права власності на предмет іпотеки, він зобов’язаний відшкодувати іпотекодавцю перевищення 90% вартості предмета іпотеки над розміром забезпечених іпотекою вимог іпотекодержателя. Судова практика свідчить, що вказана норма не завжди застосовується правильно.

 • Інститут комерційної таємниці в системі економічної безпеки:

  Перехід пострадянських країн від планового до ринкового господарства, виникнення численних приватних підприємств, зниження ролі державного регулювання в різних сферах економічного життя – все це призвело до різкого посилення конкуренції між виробниками товарів і послуг, прояву випадків недобросовісної конкуренції, промислового шпигунства.

 • Алгоритм виконання

  14 серпня 2015 р. до Верховної ради України було подано законопроекти «Про виконавче провадження» (проект №2507а) та «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» (проект №2506а), що спрямовані на реформування системи виконавчого провадження в Україні.

 • Розраховуємо пеню за несплату аліментів правильно

  На сьогодні одним із найактуальніших питань сімейного права України є порядок розрахунку заборгованості (пені) по аліментах. Через відсутність єдиної затвердженої методики розрахунку пені за прострочення виплати аліментів зазвичай виникає багато складнощів під час її визначення.

 • Децентралізація влади та реформа місцевого самоврядування

  Проблема децентралізації влади в українській теорії конституційного права та практиці державотворення завжди посідала вагоме місце, починаючи з моменту проголошення незалежності України.

 • Держзакупівлі України у контексті інтеграційних процесів:

  15 вересня Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері державних закупівель щодо приведення їх у відповідність з міжнародними стандартами та вжиття заходів з подолання корупції».

 • Застосування практики ЄСПЛ українськими судами

  З моменту ратифікації Україною Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі – «Конвенція») минуло більше ніж 18 років, і за цей час на законодавчому рівні було врегульовано питання застосування Конвенції судами.

 • Немає прав без обов'язків, немає обов'язків без прав

  Збройна агресія Російської Федерації спричинила небачені за роки незалежності України масові насильницькі смерті наших співвітчизників, ушкодження їх здоров’я, руйнування майна, посягання на свободи людської цивілізації.

 • Гарантії, яких немає

  28.07.2015 народними депутатами України Королевською Н.Ю. (VIII скликання) та Солод Ю.В. (VIII скликання) з метою поліпшення наявного механізму працевлаштування інвалідів, на розгляд Верховної Ради України було винесено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння зайнятості інвалідів» №2322а-1.

 • Особливості захисту прав українських моряків у відносинах з іноземними роботодавцями

  Специфіка захисту прав моряків пов'язана з рядом чинників, що випливають з глобального характеру судноплавства. Так, на морський транспорт припадає три чверті усіх світових перевезень, а моряки є ключовою ланкою, яка забезпечує його функціонування.

 • Судова реформа: діалог триває

  Суспільство активно продовжує обговорювати конституційну реформу, особливо питання щодо судочинства. Так, 22 вересня відбувся черговий захід, присвячений публічному розгляду експертами зазначеної теми.

 • Оподаткування інструментів просування продукції: позиції юристів

  Чергова конференція Міжнародної фіскальної асоціації (IFA) відбулась 22 вересня 2015 р. у Києві, в офісі ЮБ «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і Партнери» Україна.

 • Захист іноземних інвестицій в енергетичному секторі: правові аспекти

  Особливості співпрацій комунікацій між інвесторами та державою, запобігання спорів і покращення інвестиційного клімату в Україні, – це далеко не повний перелік питань, які обговорювалися експертами під час круглого столу «Правові аспекти захисту прав іноземних інвесторів в Україні» (Енергетична сфера).

 • Реформаторські пропозиції з польського досвіду

  Інвестиції в Україну, досвід Польщі, польсько-український транскордонний бізнес, вплив європейського права на юридичний бізнес в Польській Республіці, – ці та інші питання обговорювалися в рамках ІІІ Польсько-українського юридичного дня, організованого Асоціацією правників України, який відбувся 18.09.2015 у Києві.

 • Юридичний бізнес без прикрас

  У наш нелегкий час, коли країна та суспільство переживають соціально-політичну та економічну кризу, відповідних трансформацій зазнає і бізнес, у тому числі юридичний. Яким би висококваліфікованим працівником не був юрист або його команда, одним рівнем надання юридичних послуг не відбудешся, навіть якщо цей рівень більш ніж задовольняє потреби клієнта.

 • IV Податковий форум: чи почують влада та бізнес одне одного?

  Україна як держава, для якої реформи стали перманентним явищем, навчилася вести внутрішній діалог між суспільством, бізнесом і владою.

Інтерв'ю