29 вересня 2015, 15:50

Оподаткування інструментів просування продукції: позиції юристів

Опубліковано в №39 (485)

Чергова конференція Міжнародної фіскальної асоціації (IFA) відбулась 22 вересня 2015 р. у Києві, в офісі ЮБ «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і Партнери» Україна.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Під час конференції, зокрема, розглядалось питання щодо оподаткування різних інструментів просування продукції - бонусів, знижок.

Так, Андрій Фомічов, керівник податкової практики ЮФ «Юскутум», відзначив, що реальність операції підтверджується не лише первинними документами, але, додатково,їх взаємозв'язком. Також необхідно говорити про правосуб’єктність контрагента. Суб'єкт повинен мати статус представника маркетингового ринку, тобто це - рекламна компанія чи компанія, що вивчає громадську думку.

Також під час заходу піднімалось питання стосовно податкового застереження в договорі. За словами А. Фомічова,у дистриб'ютора, постачальника, рітейлера виникають ситуації, коли податкова донараховує податкові зобов'язання. Податкове застереження закріпило у міжнародній практиці, як умови, обов'язок сторін з оплати податків, обов'язкових платежів. В Україні ж це податкове застереження є просто мірою відповідальності у випадку, якщо у контрагента з'являються якісь проблеми під час реєстрації податкової накладної у плані того, що будуть зняті певні податкові вигоди у платника податків, і у цьому випадку мережі змушують платників вказувати таке податкове застереження. Постачальники не стільки бояться того податкового застереження, скільки, в принципі, припинити роботу зі своїм контрагентом.

У той же час Олександр Майданик, старший юрист ЮБ «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і Партнери» Україна, детально зупинився на питаннях судової практики в податкових спорах.

За його словами, проблема в нашій державі полягає в тому, що в рамках розгляду справ, які доходять до Вищого адміністративного суду України чи до Верховного Суду України, не можна робити нову оцінку доказів чи тих обставин, які були встановлені судами першої та другої судових інстанцій.

«Лише в перших двох інстанціях ви можете говорити, що у нас є такі звіти, такий зв'язок... Якщо справа доходить до рівня ВАСУ, то він каже:суди перших двох інстанцій визначили, що операція нереальна і ми нічого з цим зробити не можемо», - зауважив О. Майданик.

«Якщо треба оскаржити рішення ВАСУ у ВСУ, то останній буде оцінювати інші обставини вашої справи, на відміну від тих справ, у яких ВАСУ вирішив по-іншому», - додав старший юрист ЮБ «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і Партнери» Україна. За його словами, щоб змінити ситуацію, необхідно добиватися внесення змін у чинне законодавство України. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати