09 лютого 2017, 14:34

Відтепер з деградацією земель боротиметься Координаційна рада

Опубліковано в №6 (556)

Сергій Збожинський
Сергій Збожинський «ALEXANDROV&PARTNERS» юрист, директор з інновацій

18.01.2017 р. Постановою Кабінету міністрів України №20 створено Координаційну раду з питань боротьби з деградацією земель та опустелюванням (далі – Координаційна рада), яка є тимчасовим (створеним до 2021 р.) консультативним органом Кабінету Міністрів України. Головою зазначеного органу призначено Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Основними завданнями Координаційної ради в питаннях охорони земель, боротьби з деградацією земель та опустелюванням, пом’якшення наслідків посух є наступні:

  • координація дій органів виконавчої влади;
  • підготовка пропозицій та рекомендацій щодо підвищення ефективності формування і реалізації державної політики та забезпечення наукового супроводження;
  • залучення та використання відповідних ресурсів міжнародної технічної допомоги, підготовка пропозицій і рекомендацій щодо співробітництва з міжнародними організаціями, програмами та фондами.

Також одним з основних завдань Координаційної ради є сприяння впровадженню Конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням у тих країнах, що потерпають від серйозної посухи та/або опустелювання, а також досягнення цілей, затверджених резолюцією Генеральної асамблеї ООН від 25.09.2015 р. №70/1 «Перетворення нашого світу: Порядок денний сталого розвитку на період до 2030 р.».

Засідання Координаційної ради проводяться не рідше ніж один раз на рік або за потреби, а фінансове забезпечення лягло на плечі Мінприроди.

На нашу думку, створення такого органу має позитивний характер, з огляду на потенціал України до виготовлення сільськогосподарської продукції та пов’язаною з цим проблемою виснаження земель.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати