05 листопада 2014, 12:38

Усі проблеми функціонування ЄРАУ витікають виключно з проблем взаємодії регіональних органів адвокатського самоврядування з національним

Опубліковано в №33-34 (427-428)

Сергій Скуратівський
Сергій Скуратівський «Скуратівський та партнери, АО» адвокат, старший партнер

Коментар до статті "Збій у роботі: київські адвокати зникли з ЄРАУ":


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Проблеми функціонування Єдиного реєстру адвокатів України лежать, на превеликий жаль, не в технічній, а в політичній площині. Адже в дійсності потреба у створенні Єдиного реєстру адвокатів виникла в українській адвокатурі дуже давно, однак фактична реалізація цього проекту відбулася саме під час реформування адвокатури 2012 р., за часів попереднього режиму. При цьому показовим є те, що це реформування відбулося одночасно з сумнозвісним реформуванням кримінального судочинства, внаслідок чого було породжено цілу низку негативних факторів як для самих адвокатів, так і для адвокатури в цілому.

Звісно, реформування адвокатської діяльності було конче потрібно, й певний позитив у цьому також є. Але якщо дивитися на це через призму тих подій, які відбувалися, стає зрозуміло, що справжньою метою цієї реформи було не покращення роботи пересічних адвокатів, а банальне підпорядкування адвокатури. Відтак прийняття закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та подальше втілення його в життя призвело до фактичного встановлення влади над адвокатами та запровадження механізмів впливу. Як наслідок, в адвокатській спільноті з’явилися ті, хто «при владі», та ті, хто цієї влади хотів, але не отримав. Про це красномовно свідчать, зокрема, події, що відбувалися навколо проведення установчих зборів та обрання членів Ради адвокатів України.

Отже, на мою думку, усі проблеми функціонування Єдиного реєстру адвокатів витікають виключно з проблем взаємодії регіональних органів адвокатського самоврядування з національним, а точніше, взаємодії тих осіб, які цей орган уособлюють. Судячи з останніх заяв, що містяться на офіційному сайті НААУ, а також враховуючи звинувачувальний характер та фінансовий підтекст цих заяв, стає зрозуміло, що справжня проблема не в системі реєстру, а в системі діяльності органів адвокатського самоврядування. Цю проблему потрібно вирішувати, і чим швидше, тим краще.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати