23 березня 2015, 11:57

Трансфертне ціноутворення 2015: пошук рецепту зменшення ризиків

Опубліковано в №12 (458)

Антон Каганець
Антон Каганець «Prove Group, ЮК» старший юрист

З 01.09.2013 в Україні запроваджено особливий контроль за експортними операціями, спрямований на унеможливлення заниження прибутків українських компаній через виведення прибутків у низькоподаткові юрисдикції. А саме відбувається контроль за так званим трансфертним ціноутворенням.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Законодавство у сфері трансфертного ціноутворення вже декілька разів змінювалось, змінюючи правила контролю та звітності підприємств. Останні зміни набули чинності 01.01.2015. Саме через те, що питання доволі складне та потребує уваги, було проведено перший міжнародний форум «Трансфертне ціноутворення 2015».

Законодавство у сфері трансфертного ціноутворення періодично коригується, змінюючи правила контролю та звітності підприємств. Можна зазначити, що головною метою форуму було віднайти рецепт зменшення ризиків, які виникають у діяльності компаній, що реалізовують операції, які потрапляють під зазначений контроль. Зокрема йшлося про реструктуризацію бізнесу, а саме зміна організаційної структури, перерозподіл функцій та ризиків між підприємствами, зміна типів господарських операцій, зміна підходів щодо власних зіставних операцій. Така стратегія слушна для великих бізнес-груп, оскільки це дасть змогу розподілити прибуток між декількома підприємствами однієї бізнес-групи і ускладнить доказування контролюючими органами невідповідність ціни принципу «витягнутої руки».

Також йшлося про вдосконалення договірної роботи з метою ввести у договори інформацію, яка забезпечить можливість проведення функціонального аналізу, який у свою чергу обґрунтує ціни. На сьогодні це вкрай важливий аспект, оскільки саме умовами договорів можна максимально обґрунтувати ту чи іншу ціну, зокрема навіть у випадку, коли ціна нижча, ніж у зіставних цінах, та уникнути сплати штрафу.

Досить слушно, що фахівці не оминули увагою запровадження Положення про ціноутворення на підприємстві, яке у свою чергу зможе обґрунтувати завищення або заниження цін у договорах. До змін, які налагодять внутрішнє функціонування належить і контроль за виконанням вимог трансфертного ціноутворення, зокрема розподіл обов’язків, відслідковування цін, збір необхідних документів, згідно з регламентом внутрішньої політики.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати