06 березня 2022, 13:01

Про проведення публічних закупівель в умовах воєнного стану: зміна

Тетяна Руденко
Тетяна Руденко адвокат у сфері захисту економічної конкуренції, публічних закупівель

Кабінет Міністрів України Постановою № 169 від 28.02.2022 встановив проведення закупівель без застосування Закону України «Про публічні закупівлі» та Закону України «Про оборонні закупівлі».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Проведення публічних закупівель в умовах воєнного стану: нові правила"

Постановою від 05.03.2022  № 201 Кабінет Міністрів України вніс зміни до пункту 1 Постанови № 169, а саме:

Підпункти 2 і 3 пункту 1 Постанови № 169 викладаються в наступній редакції:

2) переліки та обсяги закупівель товарів, робіт і послуг визначаються рішеннями замовників/державних замовників, що здійснюють такі закупівлі;

3) під час здійснення передбачених цією постановою закупівель:

замовники повинні відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі” дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель;

державні замовники у сфері оборони повинні відповідно до Закону України “Про оборонні закупівлі” дотримуватися таких принципів здійснення оборонних закупівель:

своєчасність та відповідність прийнятим рішенням щодо захисту національних інтересів України, забезпечення потреб безпеки і оборони;

ефективність використання коштів, результативність.

Такі закупівлі не включаються до річного плану закупівель. За результатами їх здійснення в електронній системі закупівель замовник/державний замовник оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю та всі додатки до нього не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. Вимога щодо оприлюднення не застосовується до договорів, які містять інформацію з обмеженим доступом;”;

підпункт 4 виключено.

Отже:

Замовник самостійно визначає власним рішенням перелік та обсяг закупівель. Погодження із органом управління не потрібне.

Закупівлі не включаються до річного плану.

Звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю та всі додатки до нього оприлюднюється не пізніше ніж через  20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні, інакше кажучи, інформація про сам факт здійснення тієї чи іншої закупівлі не оприлюднюється. Якщо договір містить інформацію з обмеженим доступом, такий договір не оприлюднюється.

Замовники дотримуються принципів здійснення закупівель, що викладені у статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі». Натомість замовники у сфері оборони мають дотримуватися лише двох принципів ‑ своєчасність та відповідність прийнятим рішенням щодо захисту національних інтересів України, забезпечення потреб безпеки і оборони; ефективність використання коштів, результативність.

Таким чином, останньою редакцією Постанови № 169 з метою якнайшвидшого забезпечення всім необхідним а також із метою обмеження витоку інформації  максимально спрощено проведення закупівель для всіх замовників та для всіх закупівель.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати