Ще декілька років тому більшість юристів не опікувались такими речами, як персональний бренд, тим більш онлайн. Зараз же адвокати активно використовують соціальні мережі, ведуть експертні блоги, проводять вебінари та прямі трансляції. Вони активно оперують такими термінами, як SMM, охоплення, репости, цільова аудиторія, та знають, де в них робоча сторона. Піарники випускають посібники з просування та сперечаються між собою, чим відрізняється фото у купальнику від фото у білизні та чи доречно викладати щось подібне в особистих акаунтах. Усі вже зрозуміли, що персональний бренд дозволяє більше заробляти та надає додатковий для роботи інструмент — публічність.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Помилка багатьох, хто починає, вважати, що персональний бренд — це те, що ви про себе говорите. Адже є дуже велика різниця між тим, як ми бачимо себе, і тим, як нас сприймають інші. Навіть якщо ви не займаєтесь формуванням особистого бренду, він все одно існує і складає середнє між відгуками від ваших клієнтів, колег та сусідів. Людям цікаво розуміти, що ви за людина, як живете, чи є родина, хобі тощо. Тому вони переглядають ваші сторінки в соціальних мережах та складають своє перше враження. Ви можете контролювати та впливати на цей процес, або бренд буде формуватися без вашої участі. Такий у нас наразі час — потенційному клієнту важливо, що про адвоката «кажуть» Google чи Facebook.
Тому всім, хто тільки занурюється у процес побудови особистого бренду, і вже досвідченим «плавцям» хочу побажати терпіння та дати декілька порад щодо його просування онлайн.
Стратегія має бути, і не тільки на папері
У теорії все просто: ви визначаєтеся з тим, у чому ви експерт, формуєте основні меседжі, детально прописуєте портрет вашого потенційного клієнта та обираєте інструменти, за допомогою яких будете розповідати про себе цільовій аудиторії. Але насправді від якості стратегії залежить ефективність витрачених ресурсів. Тому одне з найкращих рішень для успішного просування онлайн — хоча б для початку найняти фахівців. Вони допоможуть скласти правильну стратегію, підберуть актуальні для вашої цільової аудиторії інструменти та налаштують ефективну рекламу. А вже згодом ви зможете самостійно її реалізувати.
Ви маєте бути схожими на себе в онлайні не тільки зовні
Віртуальний та реальний бренд мають збігатися. Якщо ви в інтернеті активно висловлюєте підтримку боротьби за гендерну рівність, а у житті дозволяєте собі вислови, подібні до «місце жінки — на кухні», уся ретельно побудована репутація сучасної людини з європейськими цінностями залишиться тільки у вашій свідомості. Намагайтеся бути чесним з собою та вашими читачами, не треба ламати себе, аби відповідати сучасним тенденціям та бути «у тренді». Серед клієнтів ще достатньо людей, які оберуть більш традиційного та досвідченого юриста замість молодого та зухвалого, а брехня тільки зашкодить вашій репутації.
Не намагайтеся осягнути неосяжне
Так, ви можете зареєструватися відразу у Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, LinkedIn та Tik Tok, вести колонки на усіх популярних онлайн-ресурсах, знімати блог про життя адвоката та кожного ранку виходити у прямий ефір. Рятувати тварин, дітей, людей та екологію. Але ви ще маєте колись працювати. Крім того, від такої великої кількості контенту страждає його якість, що теж нівелює усі ваші зусилля. Почніть з чогось одного та поступово збільшуйте присутність в інтернеті. І не хвилюйтесь, що хтось із ваших колег вже танцює у Tik Tok, а ви не маєте на це часу — можливо, там і немає вашої цільової аудиторії.
Заявити про себе — замало
Відтепер робота над власним брендом з вами назавжди, бо потрібно не тільки заявити про себе, але й постійно нагадувати. Це має відбуватися не тільки тоді, коли до вас прийшло натхнення, а регулярно. Чим системнішим буде цей процес, тим кращий ефект. У вашого потенційного клієнта з'являється відчуття, що ви завжди поруч та знаєте відповіді на всі питання. Крім того, ви не просто людина з вулиці, а добрий знайомий, якому можна довіряти.
Постійний контроль за інформацією
Важливо не тільки виробляти контент, а ще й контролювати усе, що виникає про вас і вашу професійну діяльність в інформаційному просторі. Зворотний зв'язок на усіх етапах реалізації стратегії просування особистого бренду дасть зрозуміти, що подобається вашій аудиторії, а що варто скорегувати. Це допоможе використовувати свій час та матеріальні ресурси ефективно та справляти потрібне враження. Для контролю ви можете звернутися до спеціалізованих моніторингових агентств, які ретельно вимірюють усі показники вашої репутації, або користуватися безкоштовними можливостями від Google.
Розбудова особистого бренду онлайн — це гра надовго. Не існує універсального рецепту або фахівця, які за місяць без вашої участі зроблять вас популярним. Але у процесі ви зможете оцінити усі переваги публічності та зрозумієте, навіщо вкладали стільки часу та сил. Головне — не зловити «зіркову хворобу». ;)