Палій Альона
юрист «Stron Legal Services»
22 жовтня 2024 р., 14:47
Швидкий технологічний розвиток викликав стрімке зростання обсягу інформації у світі та необхідність забезпечити її належне зберігання, обробку та захист. Це стало передумовою для ухвалення у 1981 році Конвенції 108 про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних (пізніше оновлена як Convention 108+).
Киреєва Наталія
адвокат «ЮФ Ілляшев та Партнери»
17 жовтня 2024 р., 17:37
Євроінтеграційні процеси стрімко охоплюють дедалі більше сфер в Україні, не оминули вони і митну справу. 22 серпня 2024 року Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу».
Мамка Григорій
народний депутат України IX скликання, д.ю.н.
17 жовтня 2024 р., 17:31
Наприкінці травня поточного року набув чинності Закон №3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку». Цей документ викликав значний резонанс у суспільстві, оскільки вніс суттєві зміни до системи мобілізації, включно з ліквідацією строкової служби та переглядом системи відстрочок від мобілізації для аспірантів і студентів.
Бурлака Ярослав
адвокат Main Business Partner
17 жовтня 2024 р., 15:03
У цифрову епоху, коли інформацією можна легко ділитися й отримувати доступ до неї всього за декілька кліків, захист інтелектуальної власності став більш складним завданням, ніж будь-коли раніше. Стрімкий розвиток технологій та інтернету суттєво змінив ландшафт прав інтелектуальної власності.
Соловйов Євген
адвокат, партнер «ЮФ Ілляшев та Партнери»
16 жовтня 2024 р., 19:33
3 вересня 2024 року відбулися довгоочікувані зміни у законодавстві, яке регулює питання державної реєстрації в Україні відокремлених підрозділів іноземних юридичних осіб (далі — ВПІЮО) у зв’язку із введенням у дію Закону України №3257-IX від 14 липня 2023 року.
Ситий В’ячеслав
адвокат, радник «ЮФ Ілляшев та Партнери»
16 жовтня 2024 р., 19:08
Договір є універсальним регулятором приватних відносин, а категорія спорів, що виникають з договорів, є однією з найбільш поширених, які розглядаються судами.
Лозко Андрій
старший юрист «ADER HABER»
16 жовтня 2024 р., 14:07
Збільшення збройних конфліктів і геополітичної напруженості у світі безпосередньо впливає на корпоративне управління, змушуючи компанії адаптувати свої стратегії до нових ризиків. У таких умовах ради директорів зосереджуються на управлінні ризиками, диверсифікації постачання та посиленні відповідальності за рішення, пов'язані з такими ризиками.
Луц Дмитро
науковий консультант, к.ю.н., доцент «Майстро і Беженар, ЮК»
16 жовтня 2024 р., 13:48
Цифрова трансформація України є одним із ключових завдань, які були поставлені Президентом та Урядом України ще у 2020 році. Зазначене питання доволі гостро актуалізується в умовах війни, адже цифровізація суттєво полегшує реалізацію значної кількості прав громадян у різних галузях.
Родзинський Роман
юрист «Main Business Partner»
15 жовтня 2024 р., 19:15
Традиційним способом вирішення корпоративних спорів є судове провадження. Деякою мірою судовий розгляд корпоративних спорів і особливо корпоративних спорів міжнародного характеру було замінено розглядом справи у міжнародному арбітражному суді.
Баранець Олександр
секретар судової палати для розгляду справ щодо корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів КГС ВС
15 жовтня 2024 р., 19:08
Сучасна економіка України переживає бурхливий розвиток, і ключову роль у цьому процесі відіграє судова система, яка стає важливим чинником у формуванні бізнес-клімату країни. Судова практика, що стосується корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів, демонструє, як юридичні рішення впливають на розвиток компаній, фінансовий сектор і залучення іноземних інвестицій.
Терещенко Денис
адвокат, керівник та засновник АО «ALERTES»
15 жовтня 2024 р., 15:32
Бюро економічної безпеки України (БЕБ) — достатньо молодий орган, створений наприкінці 2021 року з метою боротьби з економічною злочинністю, який не перестає привертати увагу. Упродовж всього часу існування постійно піддається критиці — спочатку за повну бездіяльність, надалі — за надмірний тиск на бізнес.
Болінський Святослав
юрист, СЕО юридичної компанії «Болінський і команда»
15 жовтня 2024 р., 12:51
Правова безпека бізнесу передусім стосується зовнішніх загроз діяльності компанії. Але водночас охоплює всі сторони бізнесу. Рейдери застосовують найрізноманітніші методи та інструменти, отже потрібно адаптуватися і вдосконалюватися. Рейдерство, що знову активізувалося в Україні — тільки частина загроз бізнесу, проте суттєво впливає на життєдіяльність компанії.