Коментарі

  • Мельник Олександр

    член Ради Комітету НААУ з питань енергетичного права

    Юридичний супровід M&A угод у сфері енергетики: етапи, ризики та ключові аспекти

    18 квітня 2025 р., 17:28

    Попри війну, енергетика залишається однією з найпривабливіших галузей для інвесторів: у 2024 році вона забезпечила 21% загального доходу економіки. Це стимулює активність на ринку M&A, де складні угоди потребують глибокого юридичного супроводу.

  • Руденко Тетяна

    адвокатка у сфері захисту економічної конкуренції, публічних закупівель

    Закупівлі по пункту 13 Особливостей очима аудиторів

    16 квітня 2025 р., 11:48

    Вже понад два роки замовники продовжують працювати згідно з Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників (далі — Особливості, Постанова 1178), передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування.

  • Сербін Даніл

    асоційований партнер, юрист «IBC Legal Services»

    Блокування контенту в інтернеті: де межа цензури?

    16 квітня 2025 р., 10:53

    Свобода слова є однією з основоположних цінностей демократичного суспільства. Водночас у цифрову епоху вона нерозривно пов’язана з можливістю поширення інформації через інтернет.

  • Авторгов Андрій

    приватний виконавець виконавчого округу м. Києва, к.ю.н.

    Виконання судових рішень: що робити, коли боржник — військовий або в полоні

    15 квітня 2025 р., 18:17

    Війна внесла свої корективи в усі сфери юридичного життя, зокрема й у виконання судових рішень. Незважаючи на те, що законодавець ухвалив певні зміни, які стосуються розгляду судових справ за участю військовослужбовців, все ж існують певні проблеми з виконанням судових рішень, за якими боржниками є військовослужбовці, а також особи позбавлені особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

  • Боярчуков Максим

    керуючий партнер, адвокат «Максим Боярчуков та Партнери»

    Щодо посилення захисту прав добросовісного набувача

    15 квітня 2025 р., 17:02

    09 квітня 2025 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо посилення захисту прав добросовісного набувача».

  • Данченко Ольга

    адвокат, член Ради Комітету медичного та фармацевтичного права та біоетики НААУ

    Кріоконсервація, зберігання та використання репродуктивних клітин військових та інших осіб: проблеми практичної реалізації

    14 квітня 2025 р., 11:59

    В умовах збройного конфлікту питання збереження репродуктивного здоров’я військовослужбовців не втрачає особливої актуальності. Ризик отримання поранень, що можуть призвести до втрати репродуктивної функції, зумовлює необхідність створення державних гарантій щодо збереження можливості біологічного батьківства або материнства для захисників та захисниць України.

  • Огнев'юк Тетяна

    партнерка АО AMBASSADORS, голова правління Правничої асоціації «Добросуд»

    Юридична професія: погляд у 2030-й

    10 квітня 2025 р., 18:27

    Світ перебуває у вирі змін, які ще 10 років тому здавалися нам фантастикою. Якщо згадатифільми початку 2000-х, багато з них зображували 2030 рік як епоху роботів, де технології кардинально замінили людей і вплинули на всі аспекти їхнього життя. Тоді ця дата була далекою. Але зараз, на початку 2025 року, вона не виглядає настільки віддаленою. Як виявилося, заміна людей технологіями з фантастики також перейшла до реальності.

  • Шадрін Олександр

    адвокат, партнер «Barristers»

    Законопроєкт №13114: чи стане він реальним кроком до перезапуску судової системи?

    10 квітня 2025 р., 14:33

    14.09.2023 ВККС було оголошено конкурс на заняття 532 (а згодом 550) вакансій до апеляційних судів. Цікавим є те, що конкурси на цивільну та кримінальну спеціалізацію проходили окремо, хоча визначати цю спеціалізацію в конкретному апеляційному суді будуть збори суддів.

  • Даниленко Тетяна

    керівниця АБ «Тетяни Даниленко», адвокатка

    Публічність без страху: як виступати і говорити так, щоб вас слухали

    09 квітня 2025 р., 15:46

    Вміння виступати публічно вважається найкориснішою навичкою за будь-яких часів. Люди, які бездоганно оволоділи красномовством, завжди користуються затребуваністю в соціумі, мають гідну роботу і стають успішними. Звичайно, таких ораторів дуже мало, та їх завжди легко помітити серед інших.

  • Діденко Антон

    правозахисник, суддя місцевого загального суду

    Захист прав добросовісного набувача: трошки про законопроєкт №12089

    09 квітня 2025 р., 13:17

    Останні дні в соціальних мережах гудить законопроєкт №12089 «… Про захист добросовісного набувача». Здебільшого нас лякають насуванням чогось страшного та непередбачуваного та пророкують викрадення всієї державної землі шляхом прийняття цього проєкту. Чи дійсно це так? Проаналізуймо…

  • Гудій Валерія

    партнер «ЮФ Ілляшев та Партнери»

    Гендерна рівність у бізнесі: чи є майбутнє без упереджень?

    09 квітня 2025 р., 11:32

    Чи визначає стать кар’єрний шлях і професійні досягнення? У сучасних реаліях ключовимифакторами успіху є амбіції, наполегливість і прагнення до самореалізації. В Україні створено законодавче підґрунтя для рівних можливостей, тому стать не повинна бути перешкодою для досягнення професійних цілей. Якщо людина чітко визначила свої амбіції та докладає зусиль для їх реалізації, вона вже подолала значну частину шляху до успіху.

  • Хомич Інна

    директорка з правових питань Групи NOVA

    Стратегія виживання у кризові часи

    08 квітня 2025 р., 17:41

    Навіть не знаю,чи можна все те,що відбувається із нами протягом останніх трьох років,вважати кризою. Суто за відчуттями, криза — це коли світовий фінансовий ринок штормить, змінюється технологічний контекст і старі гравці не можуть до нього пристосуватися. А коли на голову три роки поспіль падають ракети і фраза «Зараз! Бо завтра може не настати» перестає бути кліше і жартом, слово «криза» здається занадто лайтовим.