21 грудня 2021, 17:04

Комунікації з клієнтом: інструкція з використання

Опубліковано в №24 (754)

Віталій Бурдак
Віталій Бурдак «Pavlenko Legal Group» керуючий партнер

В юридичному бізнесі провідне місце займають комунікації. Яким би талановитим не був юрист, без комунікативних навичок та ефективного спілкування кар’єрних висот йому не досягти. Так склалося, що в основі нашої професійної діяльності апріорі лежить комунікація.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Форуми, круглі столи та інші заходи з підвищення кваліфікації, звісно, необхідні для особистісного зростання, проте це лише засоби досягнення кінцевої мети — якісної комунікації з клієнтом, заснованій на довірі.

Саме комунікація є ядром, фундаментом, навколо якого розгортається побудова інших речей та процесів.

Комунікація — план чи імпровізація?

Звісно, неможливо прорахувати всі нюанси заздалегідь. У комунікації завжди є елемент несподіванки, коли треба прийняти рішення тут і зараз, змінити вектор розвитку подій. Ви маєте бути готові нести особисту відповідальність за свої дії та вчинки. Це характеризує юриста як зрілу людину, яка здатна приймати рішення та відходити від розробленого сценарію, якщо це необхідно для забезпечення результату. З іншого боку, комунікація — це стратегія, план, розрахунки. Тому я завжди вимагаю від наших спеціалістів комунікаційного плану з зазначенням необхідних каналів та інструментів для реалізації покладених на них завдань. Впорядкованою та чіткою має бути вся комунікація з клієнтом, від телефонних дзвінків та листування до так званого client care — додаткової турботи. Тобто комунікація — це ніби особливий вид мистецтва, складний та інтегрований, опанувати який необхідно кожному.

Портрет — обличчя вічності

Перш за все, необхідно мати чітке розуміння, хто ваш клієнт і яка його проблема, чому він звернувся за допомогою до вас. Тільки за таких умов ви зможете побудувати правильну та ефективну комунікацію з ним. Наприклад, клієнт може зовсім не використовувати соцмережі та електронну пошту, або, навпаки, розмови телефоном його дратують та заважають зосередитися на справах. Це банальний приклад, але саме від вподобань та звичок клієнта залежить дуже багато. Аби займати провідні позиції на ринку, юркомпанія має «знати в обличчя» свого клієнта, орієнтуватися на його потреби. В основі будь-якої комунікації лежать цінності. У нашому випадку саме цінності об’єднують юриста та клієнта, формують лояльність до бренду та його ключових осіб.

Будуємо діалог

Однією з ключових навичок, необхідних для комунікації з клієнтом, є вміння слухати та доносити інформацію. Клієнт звертається до вас зі своєю проблемою, яка має певний контекст та витоки. Ви повинні вислухати людину й задати необхідні питання, щоб потім озвучити варіанти вирішення проблеми. Усвідомлена емпатія є засобом проведення успішних переговорів — людина має відчути, що звернулася до потрібної їй компанії чи спеціаліста. Саме за таких умов вона зможе повністю відкритися та надати необхідну інформацію. Дружній діалог з навідними запитаннями допоможе зрозуміти потреби клієнта та підкаже шляхи їх задоволення. Зверніть увагу, що це має бути діалог, а не монолог. Ви маєте навчитися правильно доносити інформацію до відома клієнта, аби вона була для нього зрозуміла. Від цього залежать усі наступні кроки співпраці та, звісно, результат.

Націленість на результат

Досягнення результату — це головне у нашій професійній діяльності. А вже потім гонорар, визнання та інші супутні речі. Здобути результат можна за допомогою глибокої юридичної експертизи та довіри клієнта. Комунікацію треба будувати так, щоб клієнт відчував постійну підтримку та був налаштований на тривалу плідну співпрацю. Для цього можна додати до робочих стосунків дружні дзвінки та зустрічі, які лишаються, так би мовити, поза справою.

Нагадуємо про бренд

Комунікувати з клієнтом треба протягом усього життєвого циклу його компанії. Це означає, що навіть якщо ви виграли справу та поточних завдань немає, нагадуйте про себе. Для формування лояльності вкрай важливе постійне спілкування клієнта з юридичним брендом — ненав’язливе, візуально цікаве й наповнене сенсом. Наприклад, ви можете залишатися у полі зору клієнта за допомогою цікавих новин компанії, інтерактивів, корисної інфографіки, особистих привітань зі святами. А ще краще регулярно влаштовувати дружні сніданки та обіди.

Корисний піар

Найкраща комунікація — це зрозуміла комунікація. Щоб маркетинг і PR приносили результати, контент має бути зрозумілий для звичайної людини, яка не розуміється на юридичних питаннях та не має відповідного фаху. Пишіть цікаві та корисні статті, публікуйте живі фото та власні роздуми. Це зближує з клієнтом та породжує ті самі цінності, на яких базується комунікація.

Всі перераховані поради допоможуть вдосконалити якість вашої комунікації та зробити її цінною для клієнта. Пам’ятайте головне: комунікаторами не народжуються, а стають. Тому все у ваших руках!

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати