09 березня 2017, 15:58

Чотири міфи щодо ролі жінки в юридичному бізнесі

Опубліковано в №10-11 (560-561)

Ольга Бєлякова
Ольга Бєлякова «CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang» партнер

Існує стереотип, що професія юриста більше підходить чоловікам. Вона динамічна, забирає багато сил, часу та передбачає велику кількість стресу, особливо, якщо юрист обрав кар’єру в юридичній фірмі. Не дивлячись на це, все більше жінок обирають для себе юридичну професію та все частіше досягають високого рівня (стають керівниками практик, партнерами, головами юридичних відділів компаній).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Однак досі існують міфи, з якими дуже часто асоціюють жінок в юридичному бізнесі. Хотілося б проаналізувати їх на предмет реальності.

Міф 1. Для того щоб досягти висот в юридичному бізнесі, жінка має «стати чоловіком»

Звичайно, не в прямому сенсі цього вислову, а з позиції здобуття тих рис, які більш характерні для чоловіків (наприклад, жорсткість, високий рівень вимогливості тощо). Проте просування кар’єрними сходами залежить, насамперед, від результатів, яких жінка може досягти та досягає, як правило, просто будучи собою. Якщо їй притаманні «чоловічі риси», то в цьому немає нічого поганого. Професія навряд чи може значно змінити жінку та позбавити її жіночності.

Міф 2. Клієнти надають перевагу юристам-чоловікам

Так, поки не попрацюють з жінкою-юристом. Якщо серйозно, то професіоналізм юриста не залежить від статі. Відомі випадки, коли клієнти спеціально висловлювали побажання щодо роботи виключно з чоловіками-юристами, а після спроби попрацювати з жінками визнавали, що стать юриста не має значення, якщо його завдання виконуються належним чином та у відповідні строки. Крім того, є багато клієнтів, які на складні переговори запрошують саме жінок-юристів, через природну здібність згладжувати гострі кути та більшу гнучкість у досягненні консенсусу (звичайно, зважаючи на інтереси клієнта).

Міф 3. Жінка не може бути ефективним управлінцем (партнером)

Зокрема, через емоційність та м’якість. Проте ефективне управління бізнесом – це, перш за все, спілкування з людьми. Навички спілкування залежать не від статі, а від рівня емоційного інтелекту людини. В юридичній сфері добре відомі жінки-керуючі партнери великих фірм, які очолюють ці посади протягом багатьох років. Для того щоб успішно керувати практиками, потрібно завоювати повагу та авторитет у колег, а не викликати страх. Тому жіночі риси тут стають у нагоді та допомагають керувати у стилі лідерства, що надихає.

Міф 4. Або робота, або життя

Цей міф більше стосується жінок, які працюють в юридичних фірмах. Адже вважається, що орієнтованість на потреби клієнта часто робить графік роботи юристів у юридичних фірмах непередбачуваним. Проте, на мою думку, це все ж таки міф. Жінка, як і чоловік, самостійно обирає свої життєві пріоритети. Якщо є бажання успішно поєднувати роботу з особистим життям, то для цього потрібно мати лише високий рівень самоорганізації, який не залежить від статі людини. Скоріше, це питання вибору (в тому числі щодо того, чи змінювати свої підходи до організації життя), а також рівня володіння мистецтвом балансування.

Насамкінець, варто зауважити, що в юридичному бізнесі важливо правильно вибудовувати баланс між жіночими та чоловічими ролями, але виходячи не зі статі, а з унікальних здібностей кожної людини, не зважаючи на стереотипи, які існують в суспільстві.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати