10 червня 2020, 11:51

Чи правий Білл Гейтс, або що мене змусив змінити карантин?

Опубліковано в №11 (717)

Ольга Дмитрієва
Ольга Дмитрієва «Дмитрієва і Партнери, ЮФ» керуюча партнерка, адвокатка, Голова наглядової ради ААУ

Ми повністю перейшли на віддалену роботу. Раніше ми також намагалися економити час, але тепер це стало необхідністю. Ми оцінили, як добре, що привчили своїх клієнтів користуватися електронною поштою.

  • Як не дивно, ми почали більше спілкуватися всі разом. Ми щодня проводимо спільну конференцію. Це значно ефективніше, ніж якщо ти просто знаходишся в офісі, оскільки загальна щоденна конференція дисциплінує та примушує бути готовим прокоментувати будь-яке своє доручення.
  • Клієнти почали більше цінувати час, зрозуміли, що не завжди потрібно витрачати на дорогу кілька годин свого часу, щоб обговорити питання, на які в Zoom можна витратити 10 хвилин.
  • Ситуація змусила повністю переглянути нашу присутність в інтернет-просторі. Сайт, соціальні мережі, контент, наповнення, подача матеріалу — все має суттєве значення. Наразі це вікно у світ, яке повинно бути чистим і красивим.
  • Я відкрила для себе нове явище, яке назвала ефектом перших 10 секунд. Я усвідомила, що протягом перших 10 секунд вже фактично стає зрозумілою цінність першого контакту і можливість правильно вирішити подальшу долю звернення: або культурно відмовитися, або включити турборежим і перевести потенційного клієнта на більш щільний контакт.
  • Дистанційна робота надає можливість подивитися на багато процесів з іншого боку, побачити недоліки й переваги команди, не тонути у плинності, а зосередитися на глобальних планах. Це змушує співробітників бути більш відповідальними, частіше приймати рішення самостійно, оскільки немає кабінету, в який можна забігти та скинути питання на партнера.
  • Віддалений режим простимулював майже всі освітні платформи перевести заходи в online, на освіту витрачається набагато менше часу, що суттєво розширює можливості отримання освіти без шкоди для роботи.

Що мені не подобається? Ніхто не скасовував тепло людського спілкування і таїнство адвокатського шепоту у відокремленому затишному кабінеті (ми знаємо, як це працює). Я сумую за зустрічами з клієнтами, за емоціями, коли вони отримують правильне рішення, стратегію та допомогу. Ніякі online не замінять ефекту особистої зустрічі. До того ж мало хто приймає суттєві, глобальні рішення під час online-конференції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Не всі можуть підтримувати себе на жорсткій самодисципліні, комусь дистанційна робота категорично не підходить, потрібно вчасно відчути, кого слід стягувати з дивана. На дистанції набагато складніше підтримувати корпоративний дух, зміцнювати впевненість та задавати темп роботи. Тут вже працює не тільки юридична освіта і досвід, але й знання людської природи, навички психології. Однак, загалом, я «за» перехід від традиційної краватко-офісно-сидячої роботи до більш сучасної лайтової версії з великою часткою віддаленої роботи.

Як це позначиться на ринку? Вже почався процес об'єднань/розділень, змін спеціалізації тощо. Найскладніше індивідуально практикуючим адвокатам, адвокатським бюро, адже їхня клієнтура — населення з питаннями загальногромадянського характеру. Всі ті, хто це розуміють і готові жертвувати своєю абсолютною незалежністю, будуть об'єднуватися або приєднуватися до великих компаній. Найскладніше буде великим юридичним компаніям з великими офісами, великим персоналом, який не весь потрібен у процесі віддаленої роботи, з великими бюджетами на врегулювання питань клієнтів. Окрім того, достатньо часто вони орієнтовані на невелику кількість клієнтів з максимальним бюджетом на юридичні послуги. Карантин нікого не шкодує. Навіть найбільші клієнти виявилися в локдауні. Все це веде до скорочення персоналу, зменшення бонусів. До хорошого персонал звикає швидко, а будь-які скорочення — як сніжний ком, який може знести всю компанію.

Я бажаю всім нам стійко пройти це випробування. Як кажуть мудрі, не буває поганого досвіду, буває тільки хороший або корисний.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати